Aglomeracja

Punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy zmienia lokalizację

Pawilon 2 MTP  Foto: MTP

Ze względu na znacznie zmniejszoną ilość uchodźców z Ukrainy, którzy przybywają do Poznania, punkt informacyjny, który dotychczas znajdował się w budynku starego dworca PKP w Poznaniu, od 22 sierpnia zostanie przeniesiony do punktu recepcyjnego, który znajduje się w pawilonie nr 2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Przeniesienie punktu ma na celu centralizację pomocy udzielanej obywatelom Ukrainy. Dzięki temu uchodźcy z Ukrainy będą mieli zapewnioną kompleksową pomoc w punkcie recepcyjnym, gdzie mogą uzyskać niezbędne informacje na temat pobytu w Polsce oraz m.in. otrzymać i zarejestrować kartę SIM. Zainteresowani mogą liczyć również na ciepły posiłek, opiekę medyczną, możliwość wykonania szczepień, skierowanie do tymczasowego miejsca zakwaterowania, poradę prawną, czy też pomoc psychologa.

Na terenie pawilonu znajduje się również strefa zabaw dla dzieci, miejsce na tymczasowy odpoczynek oraz sanitariaty. Punkt recepcyjny znajduje się w obiekcie zamkniętym, co daje również większą gwarancję bezpieczeństwa niż w punkcie w starym budynku dworca PKP.

Droga z Dworca Głównego w Poznaniu do punktu recepcyjnego została oznakowana tak aby ułatwić poruszanie się w obrębie dworca i punktu recepcyjnego.

Od dnia wybuchu wojny w Ukrainie w całym kraju zostały podjęte działania, które miały na celu zapewnienie schronienia i bezpieczeństwa obywatelom Ukrainy. Już 26 lutego na Dworcu Głównym w Poznaniu uruchomiony został punkt informacyjny dla uchodźców z Ukrainy, gdzie mogli uzyskać podstawowe informacje po przyjeździe do Polski. Wraz z otwarciem budynku starego dworca PKP również tam został przeniesiony punkt informacyjny.

Użyte w artykule zdjęcia: MTP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz