POZnań

Ptaki zaklęte

Modraszka  Foto: Piotr Górny / materiały prasowe Muzeum Archeologicznego

Coraz popularniejsi są ptasi podglądacze, miłośnicy przyrody, na dodatek utrwalający wyjątkowe okazy na fotografiach. A to wielka sztuka znaleźć się w właściwym miejscu i czasie i nie spłoszyć bohatera zdjęcia. Muzeum Archeologiczne zaprasza na wyjątkową wystawę „Ptaki w kadrach zaklęte”.

Fotografie dziko żyjących w Polsce ptaków wprawią zwiedzających w zachwyt, zdumienie i bez wątpienia zachęcą do refleksji nad pięknem i barwami przyrody. Prezentowana wystawa odsłoni arkana ornitologicznej pasji Piotra Górnego.

Autor matematykiem a fotografią przyrodniczą zajmuje się od kilku lat. Jego fotografie były wyróżniane i nagradzane na krajowych i międzynarodowych konkursach. W swej fotograficznej pasji oprócz przebywania w terenie, sporo uwagi poświęca działalności edukacyjno-kulturalnej.

Okazję do opowiadania słowem i obrazem o fotografii przyrody miał jako m.in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego “Sztuka Natury”, w ramach naukowej Nocy Biologów i spotkań w muzeach I bibliotekach.

Wystawę „PTAKI W KADRACH ZAKLĘTE” można zwiedzać od 11 sierpnia w Pałacu Górków przy ul. Wodnej 27 – siedzibie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Wejście na dziedziniec Muzeum po zakupie biletu.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Górny / materiały prasowe Muzeum Archeologicznego , materiały prasowe Muzeum Archeologicznego

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz