Centrum

Pszczoły w mieście

Pomagamy pszczołom - instalacja na Placu Wolności  Foto:

Pszczoły uwielbiają nie tylko łąki i wiejskie tereny, ale również miasta z parkami, ogrodami i kwiatowymi rabatami. Dlatego takich miejsc w przestrzeni miejskiej nigdy za wiele. Na Placu Wolności pojawiło się miejsce przyjazne pszczołom, choć instalacja nie wygląda widowiskowo przypomina jak te pożyteczne owady są bardzo potrzebne także w mieście.

Pomagamy pszczołom - instalacja na Placu WolnościInstalacja stworzona z pyłko- i nektarodajnych kwiatów to nie tylko sposób na ozdobienie przestrzeni miejskiej, ale co najważniejsze, również przyjazne miejsce dla pszczół, miejsce czerpania pożywienia. Wśród zieleni znaleźć można kocimiętkę, jeżówkę i krwawnik.

Owady pszczołowate są kluczowym elementem naszego ekosystemu. To ich pracowitości zawdzięczamy wiele produktów spożywczych. Instalacja ma m.in. zainspirować mieszkańców Poznania do zakładania nowych miejsc, które pomogą przetrwać zapylaczom. Dokonać tego można w prosty sposób, poprzez odpowiednie zagospodarowanie ogródka czy balkonu, które staną się oazą dla pszczołowatych. Inspiracji i porad szukać można na www.pomagamypszczolom.pl.

Organizatorzy programu chcą zachęcić mieszkańców do świętowania Wielkiego Dnia Pszczół

Zapraszamy w poniedziałek 8 sierpnia od godziny 10.00 do Ogrodu Botanicznego. Zwiedzający będą mogli wziąć udział w niezwykłej, pszczelej grze miejskiej, która wciągnie nawet najmłodszych i dowiedzieć się, jak zakładać Miejsca Przyjazne Pszczołom w swojej okolicy. Na chętnych czekają także nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem. Wstęp na teren Ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny – mówi Katarzyna Dytrych, ekspert programu

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • My w bloku mamy osy które w elewacji budują sobie gniazdo a spółdzielnia jak zwykle ma to gdzieś…