POZnań

Przetarg na budowę hali z lodowiskiem i boiskami

Połkolonie POSiR lodowisko Chwiałka  Foto: Adam Cereszko / POSiR

W Poznaniu, przy ul. Spychalskiego planowane jest zbudowanie nowej wielofunkcyjnej hali z lodowiskiem. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg, w którym firma budowlana zostanie wyłoniona do wykonania robót budowlanych.

Hala będzie dostępna przez cały rok, pełniąc funkcję lodowiska zimą i hali sportowej w pozostałym czasie. Wewnątrz obiektu znajdzie się sztuczne lodowisko o wymiarach 24 na 48 metrów, wyposażone w instalację chłodniczą. Dodatkowo planowana jest budowa punktu sprzedaży biletów, zaplecza dla łyżwiarzy oraz budynek techniczny.

Budynek został tak zaprojektowany, by przez cały rok mogli z niego korzystać miłośnicy aktywności fizycznej. Zimą będzie pełnił funkcję sezonowego, krytego lodowiska. W pozostałym czasie będzie wykorzystywany jako hala sportowa do gry np. w badmintona – mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

Elastyczna nawierzchnia polipropylenowa zostanie zastosowana wewnątrz hali, umożliwiając organizację różnorodnych gier sportowych.

Użyte w artykule zdjęcia: Adam Cereszko / POSiR

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz