POZnań

Nowy przystanek i zielony skwer na Wildzie

Skwer u zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego  Foto: materiały prasowe / ZDM

Przy zbiegu ulic Roboczej i Umińskiego powstał nowy skwer oraz przystanek autobusowy, dzięki współpracy różnych instytucji i rady osiedla. Celem inwestycji jest stworzenie dogodnego przystanku dla osób z małymi dziećmi i problemami z ruchem.

Oprócz standardowych elementów jak wyniesiona platforma, wiaty i dojścia, na miejscu istniejącej wcześniej wyspy powstał także skwer. Centralną część skweru zajmuje plac z ławkami, a na terenie sąsiednim nasadzono różne gatunki drzew, krzewów, bylin i traw ozdobnych. Zagospodarowany zielenią został również teren sąsiadujący z budynkiem przy ul. Roboczej 43, u zbiegu z ul. Umińskiego.

Dzięki temu, pasażerowie komunikacji miejskiej mają teraz wygodny przystanek, a okolica zyskała na estetyce. Nowa zieleń nie tylko zapewnia miejsce do odpoczynku, ale również pomaga obniżyć temperaturę w upalne dni i zatrzymuje wodę podczas opadów deszczu.

Całe przedsięwzięcie kosztowało ponad 1,3 miliona złotych, a prace wykończeniowe mają być przeprowadzone w sprzyjającej pogodzie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / ZDM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz