POZnań

Przesiadka drzwi w drzwi

przystanek os. Czecha  Foto: materiały prasowe / UMP

Od soboty 5 października, na przystanku Os. Czecha zatrzymywać się będą nie tylko tramwaje, lecz również autobusy.

Przystanek os. Czecha został gruntownie zmodernizowany podczas przebudowa trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj. Ta część inwestycji objęła kompleksową modernizację torowiska od os. Lecha do ronda Żegrze. W trakcie prac, zgodnie z założeniami, przystanek Os. Czecha stał się przystankiem zintegrowanym, tramwajowo-autobusowym, gdzie przesiadki będą dokonywane “drzwi w drzwi”. Tam również piesi zyskali dodatkowe przejście naziemne, które umożliwia swobodny dostęp do przystanku osobom z niepełnosprawnościami..

Z początkiem września na przebudowaną trasę wróciły tramwaje linii nr 1, 5, 17, choć prace związane m.in. z montażem małej architektury nadal trwały. Teraz nadszedł kolejny etap. Postęp prac w rejonie przystanku Os. Czecha pozwala na to, aby mogły się już na nim zatrzymywać autobusy.

Od soboty, 5 października, autobusy linii nr 155, 166, 192 oraz 232 i 245 będą zatrzymywać się na wspólnym przystanku tramwajowo-autobusowym, co będzie dużym ułatwieniem dla przesiadających się pasażerów.

W bezpośrednim sąsiedztwie przebudowanej trasy tramwajowej nadal trwają prace wykończeniowe i związane ze wskazanymi do realizacji poprawkami.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / UMP

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz