POZnań

Transport do lokali wyborczych dla osób z niepełnosprawnościami i seniorów

Wybory do rad osiedlowych - archiwum   Foto:

Głosowanie na kandydatów do Sejmu i Senatu odbędzie się za tydzień, 13 października. Wyborcy na wózkach lub mający kłopoty z poruszaniem się mogą skorzystać z darmowego transportu do lokali wyborczych.

Usługę oferowaną przez Urząd Miasta Poznania można zamówić dzwoniąc na miejską infolinię pod numer 61 646 33 44. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku, 11 października do godz. 15:00.

Pracownik infolinii zada kilka pytań, co pozwoli odpowiednio dobrać środek transportu, trasę czy godzinę zamówienia usługi – mówi Agnieszka Lewicka z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Poznania. – Ilość pojazdów będzie dostosowana do ilości zainteresowanych wyborców – zaznacza.

Transport obejmuje także, o ile jest to konieczne, przejazd z opiekunem/członkiem rodziny. Usługa będzie realizowana w godzinach głosowania, od 7:00  do 21:00.

W dniu wyborów na terenie Poznania działać będą 132 dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami lokale wyborcze. Będą one wyposażone w lupy oraz nakładki na kartę do głosowania sporządzone w alfabecie Braille’a. W trakcie głosowania wyborcom z niepełnosprawnościami i seniorom mogą pomagać osoby trzecie.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz