Grunwald POZnań

Przedłużenie drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej

Grunwaldzka przy Babimojskiej  Foto: materiały prasowe / PIM

Pięć ofert złożono w postępowaniu przetargowym, które wyłoni wykonawcę kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Połączy on ul. Jugosłowiańską z rondem Skubiszewskiego.

Duże zainteresowanie firm tym przetargiem wskazuje, że jesienią tego roku będzie można korzystać w kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Dwie oddane w 2019 i 2020 roku części trasy wzdłuż tej ulicy pokazały, że to jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych tras rowerowych w mieście. Jej wydłużenie do ronda Skubiszewskiego jeszcze lepiej skomunikuje osiedla i tereny zielona w południowo-zachodnim Poznaniu z centrum – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. 

Dokonaliśmy otwarcia  złożonych ofert i rozpoczęliśmy ich analizę. Wszystkie mieszczą się w kwocie, którą zamierzaliśmy przeznaczyć na tę inwestycję. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na przeprowadzenie wszystkich robót budowlanych oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wraz z wprowadzeniem docelowej organizacji ruchu będzie miał 180 dni od zawarcia umowy. Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej sprzyja przyjmowaniu się roślin – mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W efekcie zaplanowanych prac po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej, od ronda Skubiszewskiego do ul. Rumuńskiej, powstanie dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Po stronie południowej, po której wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika, roboty będą prowadzone na odcinku od ronda Skubiszewskiego do ul. Jugosłowiańskiej. Przewidziano też m.in. wymianę nawierzchni skrzyżowania z ul. Węgorka, na którym – podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Jugosłowiańską – przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Dzięki realizacji tej inwestycji rowerzyści będą mogli bezpiecznie i komfortowo dojechać z Junikowa do centrum. Nowy odcinek połączy wybudowane w dwóch ostatnich latach drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich z drogą biegnącą od ronda Skubiszewskiego do ul. Malwowej na Junikowie.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz