Sport

Przed nami Półfinał Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej

Półfinał Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej  Foto: materiały prasowe

W dniach 6-7 kwietnia 2019 r. zostanie rozegrany w Poznaniu Półfinał Mistrzostw Polski Młodzików w Piłce Siatkowej. Do stolicy Wielkopolski przyjadą trzy bardzo mocne drużyny: KS Gwardia Wrocław, ŻAT Jastrzębski Węgiel oraz RCS Czarni Radom. Gospodarzem turnieju będzie Enea Energetyk Poznań, a wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Hali B POSiR przy ul. Spychalskiego 36 w Poznaniu.

W najbliższy weekend czeka nas kolejne wielkie granie w młodzieżowej siatkówce. Młodzicy Enea Energetyk Poznań po świetnym występie w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski w Kołobrzegu, gdzie bez straty seta wygrali całą imprezę, będą gospodarzem turnieju półfinałowego. Do Poznania zawitają trzy bardzo mocne ekipy z całej Polski. RCS Czarni Radom to aktualny Mistrz Mazowsza i siatkarskie zaplecze występującej w Plus Lidze drużyny Cerrad Czarni Radom! Dolny Śląsk reprezentować będzie ekipa KS Gwardii Wrocław – aktualny Mistrz tego województwa. Poza świetną dyspozycją na boisku, ekipa z Wrocławia zawsze wspierana jest przez liczne grono sympatyków klubu na trybunach. Uzupełnieniem stawki jest ekipa ŻAT Jastrzębski Węgiel. Młodzieżowe zaplecze tego bardzo znanego klubu powstało w sezonie 2012/2013 i od tego czasu może pochwalić się kilkoma medalami Mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Podczas turnieju Poznań będzie reprezentowany przez mocną ekipę młodzików Enea Energetyk Poznań. Drużyna ze stolicy Wielkopolski dysponuje bardzo wyrównanym i dobrze poukładanym składem. Podopieczni Szymona Kurowskiego po świetnym występie w Finałach Mistrzostw Wielkopolski oraz podczas turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski nie zamierzają zwalniać tempa.

Nasi wszyscy przeciwnicy to tegoroczni mistrzowie swoich województw. Świadczy to o sile turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Młodzików, którego będziemy gospodarzami. Nasz zespół to również tegoroczny mistrz województwa wielkopolskiego, a drużynę tworzą chłopcy z roczników 2004 i 2005. Wśród nich są reprezentanci kadry województwa wielkopolskiego, a dwóch chłopców z rocznika 2005, jest w kręgu zainteresowań trenera kadry U15, który powołuje ich na konsultacje szkoleniowe. Na swojej drodze spotykamy utytułowane drużyny w męskiej siatkówce młodzieżowej, ale my krok po kroku chcemy zrealizować cel jaki był postawiony na początku sezonu i awansować do Finału Mistrzostw Polski. Jesteśmy w stanie tego dokonać, a doping kibiców na pewno nam w tym pomoże. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków siatkówki i naszego klubu do hali B na popularnej “chwiałce” i stworzenia gorącej atmosfery, która poniesie chłopców do upragnionego finału – mówi Szymon Kurowski, trener młodzików Enea Energetyk Poznań.

Harmonogram Półfinału Mistrzostw Polski Młodzików | Hala B POSiR, ul. Spychalskiego 36
Sobota, 6 kwietnia 2019 r.

1 mecz: Enea Energetyk Poznań – RCS Czarni Radom | godz. 10:00
2 mecz: KS Gwardia Wrocław – ŻAT Jastrzębski Węgiel | godz. 12:00
3 mecz: RCS Czarni Radom – ŻAT Jastrzębski Węgiel | godz. 16:00
4 mecz: Enea Energetyk Poznań – KS Gwardia Wrocław | godz. 18:00

Niedziela, 7 kwietnia 2019 r.

5 mecz: KS Gwardia Wrocław – RCS Czarni Radom | godz. 10:00
6 mecz: Enea Energetyk Poznań – ŻAT Jastrzębski Węgiel | godz. 12:00

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz