Jeżyce POZnań

Przechadzka po Jeżycach

Jeżyce, ulica Dąbrowskiego  Foto:

Ponad tysiąc osób wzięło w tym roku udział w 13 bezpłatnych przechadzkach po 3 obszarach objętych Miejskim Programem Rewitalizacji. Podczas wycieczek zorganizowanych przez Miasto Poznań uczestnicy pokonali ponad 1500 kilometrów. Rewitalizowane tereny Śródki, Chwaliszewa i Jeżyc okazały się urokliwymi choć trochę zapomnianymi fragmentami naszego miasta.

Jeżyce, ulica DąbrowskiegoNa ostatnią wycieczkę w tym roku zapraszamy 27 października na Jeżyce.

Jeżyce położone są na Trakcie Królewsko-Cesarskim i mają kluczowe znaczenie kulturowe dla Poznania. Warto wiedzieć, że nazwa dzielnicy pochodzi prawdopodobnie od imienia Jeż. Przez długi czas Jeżyce stanowiły zaplecze gospodarcze Poznania, aż do 1 kwietnia 1900 r. kiedy to zostały przyłączone do Poznania.

Historia dzielnicy, unikatowe miejsca, uczestnictwo w quizie wiedzy a na koniec słodki poczęstunek. Jeżyce czekają na żądnych wiedzy amatorów pieszych wycieczek każdego dnia, ale przede wszystkim 27 października o godzinie 10.00. Miejsce zbiórki: Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana, ul. Kościelna 3. Wstęp wolny.

Miejski Program Rewitalizacji w ramach, którego organizowane są wycieczki dla mieszkańców Miasta i turystów to program wieloletni, którego celem jest ożywienie gospodarcze społeczne rejonów takich jak Śródka, Chwaliszewo i Jeżyce, a także zwiększenie potencjału turystycznego.

W ramach programu rewitalizacji odbywają się akcje integrujące i aktywizujące lokalną społeczność, a także podnoszące atrakcyjność tego miejsca, takie jak: „Odmień swoje podwórko” – w ramach, której mieszkańcy dzielnicy projektują swoje podwórka i skwerki, a następnie na podstawie projektów, wykonanych pod okiem specjalistów sadzą zieleń. „Święto Sąsiadów” czy „Dzielnicjada” to akcje integrujące społeczności dzielnic.

Rynek Jeżycki_poczatek XX  w

Rynek Jeżycki, początek XX wieku, fot. fotopolska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz