Suchy Las

Przebudowa i modernizacja dworca w Złotnikach

Przebudowa i modernizacja dworca w Złotnikach  Foto: UMiG Suchy Las

Dworzec kolejowy w Złotnikach będzie nie tylko wyremontowany, ale również rozbudowany. Jego funkcja nie ograniczy się tylko do obsługi pasażerów bany. Gmina Suchy Las przystąpiła właśnie do prac projektowych związanych z tą inwestycją.

W budynku oprócz pomieszczeń związanych z obsługą podróżnych będzie zlokalizowana nowa siedziba straży gminnej i oddział biblioteki – informują przedstawiciele Gminy.

Władze Gminy pytają mieszkańców o opinię na temat tego pomysłu. Swoje uwagi mogą zgłaszać na oficjalnym profilu Gminy na Facebooku.

Dworzec w Złotnikach to nie jedyny tego typu budynek przejęty przez Gminę Suchy Las od spółki PKP. Wcześniej, w grudniu 2014 roku, przejęła od PKP budynki dworcowe w Golęczewie.

W Złotnikach oprócz modernizacji samego dworca ma zostać wybudowany parkingu typu Park & Ride. W planach jest również przebudowa sąsiadujących z dworcem ulic wraz z chodnikami i drogami rowerowymi z oświetleniem.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od PKP PLK jeszcze w tym roku rozpoczną się prace projektowe związane z przebudową linii kolejowej Poznań –Piła – dodają przedstawiciele Gminy – termin zakończenia inwestycji to rok 2019-2020.

Przebudowa i modernizacja dworca w Złotnikach

Użyte w artykule zdjęcia: UMiG Suchy Las

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz