Suchy Las

Kto znęca się nad bezdomnymi kotami z Suchego Lasu?

Kto znęca się nad bezdomnymi kotami z Suchego Lasu?  Foto: UG Suchy Las

Kolejny już raz ktoś okaleczył koty, które mieszkają na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Złotnikach. Sprawca tych przestępstw jest nadal bezkarny!

Niestety podobnie jak w roku ubiegłym docierają do nas informacje o okaleczaniu kotów oraz o przypadkach ich zatruwania – informuje Paweł Andrzejewski z Urzędu Gminy Suchy Las -apelujemy do wszystkich miłośników zwierząt o pomoc w ujęciu sprawcy tych okrutnych praktyk.

Koty mieszkają na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) w Złotnikach przy ul. Łagiwenickiej. Bezdomnymi zwierzakami zajmuje się jedna z mieszkających tutaj kobiet, która je między innymi dokarmia.

Duża ilość kotów na tym terenie nie wszystkim działkowcom jest w smak. Można to oczywiście zrozumieć, ale nie może być zgody na okaleczanie, znęcanie się czy trucie zwierząt. Jest to przestępstwo!

Zgodnie zart. 35. ustawy o ochronie zwierząt kto uśmierca lub znęca się nad zwierzęciem podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca czynu działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Tereny ROD patrolowane są przez Straż Gminną, a sprawa okrutnego traktowania kotów została zgłoszona na Policję.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że część działkowców ze Złotnik o okaleczanie kotów podejrzewa jedną osobę. Nie ma jednak jednoznacznych dowodów, które potwierdzałyby te przypuszczenia.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc zidentyfikować oprawcę proszone są o kontakt ze Strażą Gminną dzwoniąc pod numer 606 310 419.

Użyte w artykule zdjęcia: UG Suchy Las

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz