Suchy Las

Omijaj poligon w styczniu!

Poligon Biedrusko - ćwiczenia  Foto: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Praktycznie przez cały styczeń na poligonie w Bierdusku odbywać się będą strzelania i ćwiczenia z utyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. W tym czasie lepiej omijać te tereny szerokim łukiem.

Strzelania i ćwiczenia realizowane będą zasadniczo od poniedziałku do piątku, w tym strzelania nocne we wtorki, środy i czwartki miedzy 18:00 a 24:00 – informuje Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu – ćwiczenia mogą także odbywać się w soboty, zatem na terenie poligonu obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu, a osoby które zostaną zatrzymane będą podlegać karze grzywny.

Dodatkowo na terenie poligonu Biedrusko realizowane są całoroczne polowania indywidualne na terenie obwodów łowieckich i kół łowieckich.

Niezależnie czy strzelania są akurat realizowane czy też nie, wstęp na teren poligonu Biedrusko bez stosownych uprawnień jest zabroniony. Przebywanie tutaj jest dozwolone jedynie w czasie wolnym od strzelań i tylko na szlakach turystycznych i drogach publicznych za zgodą Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Można będzie zatem korzystać z drogi łączącej Złotniki z Biedruskiem. Korzystanie natomiast z dróg dla czołgów oraz z pozostałego terenu poligonu by na przykład doskonalić umiejętności jazdy off-roadowej może odbywać się tylko na podstawie Planu współpracy Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas ćwiczeń z wykorzystaniem ostrej amunicji ustawione będą między innymi odpowiednie tablice zabraniające wstępu, maszty z koszami czyli kulami podnoszonymi na czas strzelania. Musimy się także liczyć z czasowymi zamknięciami dróg. Teren, na którym odbywać się będą ćwiczenia będzie również patrolowany, a na na szczególnie ważnych drocgach przelotowych mogą zostać wystawione posterunki z żołnierzami lub wartownikami cywilnymi.

Celowe łamanie zakazu wejścia i wjazdu na teren poligonu poprzez nie stosowanie się do oznakowania terenu zamkniętego poligonu Biedrusko, informacji wyświetlanych na tablicach świetlnych, nieuprawnione otwieranie szlabanów oraz dokonywanie ich objazdów jest wyrazem świadomego narażania siebie i innych osób na utratę życia lub zdrowia – podkreśla Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu – dotyczy to również przypadków niszczenia istniejącego oznakowania terenu poligonu.

Poligon Biedrusko - ćwiczenia

Użyte w artykule zdjęcia: Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz