Luboń

Projekty do realizacji

Luboń  Foto: UM Luboń

Mieszkańcy Lubonia zdecydowali które projekty będą realizowane z bejmów Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Łączny koszt wybranych pomysłów to około 360.ooo złotych.

Głosowanie na projekty trwało od maja do czerwca zarówno internetowo, jak i na kartach papierowych w 16 miejscach w Luboniu.

Największa frekwencja i aktywne zbieranie głosów zanotowaliśmy podczas Dni Lubonia – informują włodarze miasta – w głosowaniu wzięło udział 2.009 mieszkańców, w tym było 1.839 ważnych kart do głosowania.

Tradycyjny sposób głosowania za pomocą kart wybrało 1.160 osób, a 679 mieszkańców skorzystało z formularza na specjalnej stronie internetowej.

Największą liczbę głosów w kategorii projektów nieinwestycyjnych otrzymał Aktywny Luboń, czyli program 400 godzin darmowych zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży oraz Seniorów (koszt to 26.044 złotych). Poparcie otrzymały też projekty Biała Sobota Onkologiczna (10.620 zł) i Weekendowe spływy kajakowe (17.664 zł).

W kategorii projektów inwestycyjnych najwięcej głosów zdobył Street Workout, czyli zewnętrzna, ogólnodostępna siłownia zupełnie za darmo, która kosztować będzie 75.000 zł.

Projekt budowy placu do Street Workout’u zakłada stworzenie ogólnodostępnej przestrzeni do przeprowadzenia kompleksowego treningu całego ciała przy użyciu drążków, drabinek oraz poręczy – czytamy w projekcie – place te cieszą się w Polsce coraz większą popularnością, natomiast w Luboniu tego typu obiekt jeszcze nie istnieje, a powstać ma na wzgórzu Papieskim.

Dofinansowanie w ramach Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego otrzymają tez projekty Przedszkole bez SMOGU (150.000 zł) i Świetlne paski LED przy przejściach (80.490 zł). Paski te zamontowane zostaną w pobliżu szkół na ulicach Armii Poznań, Żabikowskiej i Poniatowskiego.

Użyte w artykule zdjęcia: UM Luboń

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz