Luboń

Droższe śmieci w Luboniu

Śmieci / segregacja / segregacja odpadów  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Początek 2019 przyniesie podwyżki za wywóz śmieci dla mieszkańców i przedsiębiorców w Luboniu. Nie będzie to niestety jedyna podwyżka za tę usługę w kolejnym roku.

Władze Lubonia tłumaczą wzrost cen za wywóz odpadów lawinowo rosnącymi kosztami przetwarzania odpadów komunalnych w regionalnej instalacji Tonsmeier Selekt. Tylko w pierwszym półroczu 2018 roku stawka za przetwarzanie odpadów zmieszanych wzrosła o 68,00 zł netto za tonę.

Podwyżka dotknie nie tylko mieszkańców, ale także firmy działające na terenie Lubonia. Wzrost będzie z pewnością odczuwalny w domowych budżetach.

Przykładowo 4-osobowa rodzina zapłaci po 1 stycznia 2019 miesięcznie 42,00 zł za selektywne zbieranie odpadów bądź 100,00 zł za nieselektywne zbieranie odpadów.

Niestety obawiamy się, że nie będzie to jedyna podwyżka stawki opłaty za gospodarowanie odpadami w 2019 roku – komentują przedstawiciele Urzędu Miasta w Luboniu – opłata marszałkowska za korzystanie ze środowiska wzrasta drastycznie, co spowoduje kolejne podwyżki opłat za przetwarzanie odpadów.

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Internet roi się od zapowiedzi podwyżek opłat za wywóz śmieci. Na szczęście u mnie ceny na tym samym poziomie: https://zamowmariana.pl/. Po 1 stycznia 2019 za wywóz gruzu i odpadów po remoncie zapłacicie tyle co w tym roku:)