Stare Miasto

Prezydent podtrzymuje swoją decyzję

Spotkanie Prezydenta Jaśkowiaka z mieszkańcami Starego Miasta  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Nie widzę powodów, dla których poznaniacy mieliby ponosić koszty transportu kibiców innych klubów, przyjeżdżających do Poznania na mecze – powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak po spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji oraz KKS Lech Poznań. Spotkanie odbyło się na wniosek klubu i policji po decyzji o zaprzestaniu współfinansowania transportu kibiców gości przez miasto.

Prezydent obiecał, że rozważy możliwość pokrycia przez miasto połowy kosztów wynajmu autokarów dla kibiców Śląska Wrocław, którzy przyjadą do Poznania na następny mecz. Policja traktuje to spotkanie jako mecz podwyższonego ryzyka. Dlatego prezydent zdeklarował, że przemyśli decyzję o ewentualnym współfinansowaniu ich przejazdu. Bo -jak podkreślił – zdaje sobie sprawę, że policja potrzebuje więcej czasu na przygotowanie zabezpieczenia. W przyszłości jednak nie zamierza przeznaczać na ten cel pieniędzy z budżetu miasta.

Nie jest to standardem w innych miastach, poza tym nie ma przeciwwskazań, by koszty te pokryły kluby piłkarskie, których klientami są kibice – dodał prezydent. Zapewnił jednocześnie, że decyzję tę uważa za słuszną wielu poznaniaków, jak również sami kibice. Są oburzeni, że pseudokibice otrzymują specjalne traktowanie, dlatego że są agresywni i mogą stanowić zagrożenie dla innych.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz