K U L T U R A

Premierowy koncert Lunatyków Martwej Dyskoteki

Koncert premierowy albumuLunatyków Martwej Dyskoteki+ goście  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

Lunatycy Martwej Dyskoteki wystąpili w klubie Blue Note w niedzielę, 24 kwietnia. Muzycy zaprezentowali swój najnowszy album „LMD”.

Od 2018 roku kiedy to powstał zespół Lunatycy Martwej Dyskoteki muzycy wytrwale pracowali nad materiałem, który pozwoliłby zaskoczyć publikę oryginalnością. I nie wątpliwie im się to udało.

Koncert promujący album “LDM” , który odbył się w minioną niedzielę przyciągnął całkiem sporą publikę. Było energicznie i zaskakująco . Ponadto na scenie pojawili się goście: Anna Prętka z Part of the Kitchen oraz Piotr Łojek – współzałożyciel grupy Elektryczne Gitary i freejazowego składu Dziady Żoliborskie.

Album “LMD” to debiutancka płyta poznańskiego zespołu. Powstał we współpracy z grającym na co dzień w zespole Terrific Sunday Piotrem Kołodyńskim, a także Piotrem Łojkiem z Elektrycznych Gitar. Piosenki opowiadają o współczesności, a ich kolejność została ułożona w porządku alfabetycznym.

Na scenie w klubie Blue Note wystąpili w składzie: Iwo Greczko (głos, taniec), Kacper Kot (perkusja, instrumenty perkusyjne), Tomasz Sojka (gitara rytmiczna), Igor Stobiecki (gitara basowa, przyśpiewki) oraz Jakub Walczak (gitara prowadząca).

Premierowy koncert Lunatyków Martwej Dyskoteki supportował zespół Renmin Ribao.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Ewelina Jaśkowiak

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz