K U L T U R A

Premiera Teatru Tańca Koisnpiracja. I coś jeszcze

Myśli...  Foto: Myśli...

Myśli... Foto: Myśli...Nim czeka nas zbliżająca się dużymi krokami wakacyjna przerwa (tak, tak – jest naprawdę bliżej niż dalej), czekać nas będzie jeszcze kilka ciekawych wydarzeń i premier teatralnych. Na jedną z nich zaprasza Teatr Tańca Koinspiracja.

Myśli… w choreografii Adriana Rzetelskiego to spektakl inspirowany obrazami Lou Ros’a.

Obecnie cechy i działania, które dawniej były ściśle przypisane poszczególnym płciom, w tej chwili stają się uniwersalne – wyjaśniają twórcy spektaklu i pytają – przed jakimi wyzwaniami stawia nas ta sytuacja? Jak kształtuje się tożsamość kobiety, przyjaciółki czy koleżanki w emocjonalnym chaosie zamkniętym w jednym pokoju?

Będziemy świadkami dramatu trzech kobiet uwikłanych w koszmar współistnienia i braku empatii. Zobaczymy wzruszający, momentami okrutny obraz wewnętrznych rozterek kobiet próbujących stworzyć swój idealny świat przyjaźni, miłości i harmonii.

Czy im się to uda? Czy osiągną nirwanę w zagmatwanym emocjonalnie świecie, gdzie scenariusz ich zachowań zależy tylko od współistnienia ich samych? Czy na planecie Wenus panuje szczęście ?

Premiera spektaklu Myśli… odbędzie się w Teatrze Ósmego Dnia w czwartek 25 i piątek 26 kwietnia o godzinie 19:00. Bilety w cenie 15,00 złotych można będzie kupić w kasie teatru.

Tuż po spektaklu odbędzie się wernisaż i aukcja fotografii i prac plastycznych na rzecz małoletniego Jeremiego Boczko, który potrzebuje pomocy. Oprócz tego, że będzie można pomóc Jeremiemu, można również będzie nabyć unikatowe zdjęcia z Azji, Meksyku, Australii oraz Polski.

Jeremi dostał od losu wspaniałych ludzi, którzy chcą mu pomóc – wyjaśniają organizatorzy – tym razem przyjaciele rodziców, zawodowi fotografowie, plastycy ofiarują mu swoje prace, które zostaną wystawione na wernisażu w Teatrze Ósmego Dnia, a następnie sprzedane na aukcji.

Cały dochód zostanie przekazany na subkonto Jeremiego Boczko w Fundacji Dzieciom Zdążyć z pomocą.

Jakby tego było mało po premierze w czwartek zapraszamy wszystkich na SILENT DISCO, które odbędzie się w sali bufetowej Teatru Ósmego Dnia.

Myśli…

Scenariusz i choreografia: Adrian Rzetelski
Asystentka choreografa: Dorota Michalak
Wykonawcy: Andrea Brendel, Paulina Grochowska, Magda Traciłowska
Koordynatorka projektu: Amanda Laura Kondratowicz
Muzyka: Artur „Sosen” Klimaszewski
Scenografia i kostiumy: Adriana Cygankiewicz

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • a co to za gó*no wijące się larwy po podłodze ???? buhahahahhahah typowo w guście Amandy hahahhah