K U L T U R A

Premiera spektaklu Gosi Mielech

Gosia Mielech  Foto: materiały prasowe / gosiamielech.com / LENNART PETTERSEN AKSEL OLSENSVEG

Miss Liberty, solowy spektakl Gosi Mielech odbędzie się na Scenie Wspólnej w środę, 12 czerwca o godzinie 19:00. To wyjątkowa okazja, aby poznać twórczość Gosi i doświadczyć spektaklu, który porusza i wzrusza publiczność w Polsce oraz w Norwegii.

Spektakl w koncepcji , choreografii oraz w wykonaniu Gosi Mielech pozwala odpowiedzieć sobie na pytanie: „Z czego zrobiona jest moja klatka?”.

Podczas wieczoru po spektaklu odbędzie się Q&A – rozmowa publiczności z Gosią Mielech.

Miss Liberty to poetycki proces redefiniowania wolności. Miss Liberty przeistacza się z larwy w kokonie w motyla. To mistyczna podróż z nieświadomości, stanu zamrożenia, prowadzi ku wolności, kreatywności, boskości. Miss Liberty jest przekaźnikiem szeptów i nadziei wolności.

Wolność to zrozumienie, niebezpieczeństwo, piękno buntu, odpowiedzialność, źródło godności człowieka, istnienie dobra, przeciwieństwo ignorancji.

Usłyszymy głosy wolności z przeróżnych zakątków świata, wypowiadające fragmenty “Deklaracji praw człowieka”. Mimo upływu lat, Deklaracja (stworzona w 1948), uświęcająca podstawowe prawa i fundamentalne wolności każdego człowieka, jest dziś aktualna bardziej niż kiedykolwiek.

Każdy człowiek rodzi się wolny. Czasem wolności się dobrowolnie pozbywamy, zamykając się w klatce. Z czego zrobiona jest Twoja klatka?

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Gosia Mielech
Muzyka: Anna Suda / Dj An on Bast
Koordynacja muzyczna: Ray Wilson
Głosy: Ray Wilson, Gosia Mielech, Lee Brummer, Nicole Knöll, Luca Biondi, Jasmine Fan, Margarida Macieira, Omri Klein, Ashdin Doctor, Delphine Nofit
Scenografia: Piotr Tetlak
Korona: Karolina Pytlakowska Decolove
Kostium: Marzanna Gruszczyńska
Reżyseria świateł: Paweł Murlik
Produkcja: Jaggy Polski, DanceLab
Menadżerka: Anna Wróblowska

Premiera spektaklu „Miss Liberty”

Scena Wspólna
środa, 12 czerwca, godzina 19:00

Bilety w cenie od 70 zł – 90 zł

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / gosiamielech.com / LENNART PETTERSEN AKSEL OLSENSVEG

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz