K U L T U R A

Prawdziwy Jarmark Bożonarodzeniowy – w Szreniawie!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szreniawie  Foto: materiały prasowe Muzeum w Szreniawie

To będzie wyjątkowy Jarmark Bożonarodzeniowy. Cykliczna impreza organizowana przez Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie nawiązuje do dziedzictwa kulturowego jarmarków i targów, które odbywały się dawniej w mniejszych i większych miastach przed ważnymi świętami.

Podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Szreniawie tradycyjnie będzie można przyjrzeć się pracy twórców ludowych i zakupić ich wyroby. Oprócz tego będzie można uczestniczyć w warsztatach i zajęciach poświęconych malowaniu bombek, pieczeniu pierników, odlewaniu świeczek z pszczelego wosku czy wykonywaniu ozdób choinkowych.

Przygotowaliśmy atrakcje dla dorosłych i dzieci. Nasze pociechy obejrzą efektowne przedstawienie bożonarodzeniowe dla dzieci. Starsi zaś wsłuchają się w najpiękniejsze kolędy i pastorałki – zapraszamy do Szreniawy – mówi Mariusz Gąszczołowski z działu promocji muzeum.

XIII JARMARK BOŻONARODZENIOWY, niedziela 18 grudnia, 10:00 – 16:00

Jarmark Bożonarodzeniowy w Szreniawie

W programie m.in.:
• O godzinie 11.15 oraz 14.45 przedstawienie bożonarodzeniowe dla dzieci pt.: Świąteczna wizyta bałwanka grupy „Dobry Teatr” (Pawilon 23 – stodoła nr 4)
• O godzinie 12.15 Hej kolęda, kolęda… w wykonaniu solistów, Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego pod dyrekcją Doroty Muchy i Laury Stieler oraz Orkiestry Smyczkowej tej szkoły pod dyrekcją Laury Stieler (Pawilon 23 – stodoła nr 4)
• O godzinie 13.30 Kolędowo… jazzowo… w wykonaniu uczniów wydziału jazzowego Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina oraz słuchaczy Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Cz. Niemena (Sala konferencyjna w pałacu )
• muzealne stanowiska interaktywne umożliwiające indywidualną aranżację ozdób świątecznych na stół i choinkę oraz własnoręczny wypiek łakoci
• żywa szopka bożonarodzeniowa ze zwierzętami i rzeźbami naturalnej wielkości

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe Muzeum w Szreniawie

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • Byłam wcześniej, rzeczywiście jarmark jak za dawnych czasów, bardzo podobało się moim wnukom!