K U L T U R A

PoPoznaniu – w grudniu na Żegrzu i śladami Powstania

PoPoznaniu - przechadzka z przewodnikiem  Foto: popoznaniu.pl

Miłośników historii Poznania nie zniechęca zimna grudniowa pogoda! Cykliczne przechadzki z przewodnikami przyciągają zawsze wielu poznaniaków. W ostatnim miesiącu roku przewodnicy zapraszają na spacery po Żegrzu oraz śladami Powstania Wielkopolskiego.

Obóz powstańczy w ramach 97. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego - Poznań 27.12.2015 r.

W najbliższą sobotę (10.12) na przystanku MPK os. Oświecenia przewodnik będzie czekał na wszystkich miłośników prawobrzeżnego Poznania.

Wycieczki zaczną się o godzinie 10:00 i 14:00 i jak zapewnia Andrzej Bartczak nie będzie czasu na nudę: – Wśród bloków wspólnie poszukamy śladów dawnej podpoznańskiej wsi. W czasie zwiedzania dotrzemy do zabytkowego Fortu II, który odpowiadał za obronę wschodnich rubieży Festung Posen. Zobaczymy też dawne zabudowania, które przetrwały do dnia dzisiejszego czy to w formie starych budynków mieszkalnych lub dawnych kapliczek.

Tuż po świętach Bożego Narodzenia, 27 grudnia w rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego przewodnicy tradycyjnie zaproszą na spacer śladami zwycięskiego zrywu.

Takie wycieczki organizujemy już 4 lat i co roku cieszą się one wielką popularnością – mówi Jarosław Redliński z Grupy  PoPoznaniu.pl i dodaje: Po świątecznym lenistwie poznaniacy chętnie spędzają czas na wycieczce i spacerują po znanych miejscach związanych z Powstaniem Wielkopolskim, ale i z uwagą słuchają mniej oczywistych historii takich jak ta o “Zamachu na ratusz” czy udziale skautów i marynarzy w działaniach zbrojnych.

Rocznicowe wycieczki rozpoczną się przed ratuszem o 13:00 i 17:00.

Oba spacery odbywają się w konwencji free walking tour. Wstępne zapisy nie są wymagane, wycieczka rozpoczyna się niezależnie od liczby uczestników i warunków atmosferycznych, a na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

Użyte w artykule zdjęcia: popoznaniu.pl, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz