K U L T U R A

Materiał. Projekt. Mebel – oryginalna wystawa w nowej galerii

Projekty prof. Kuczmy  Foto: materiały prasowe UAP

W czwartek otwarta zostanie już 5 nowa przestrzeń wystawiennicza w ramach program Miejskie Galerie Uniwersytetu Artystycznego. Na program galerii DESIGN UAP składać się będzie wyłącznie prezentacja poznańskiego wzornictwa stąd też bohaterem pierwszej wystawy będzie prof. Aleksander Kuczma.

Projekty prof. Kuczmy

Na wystawie „Materiał. Projekt. Mebel” zaprezentowane zostaną najnowsze realizacje meblarskie profesora Kuczmy – twórcy zasłużonego dla polskiego projektowania eksperymentalnego, innowatora i ukochanego pedagoga rzesz studentów – informuje kurator Mateusz Wróblewski.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku był on niekwestionowanym pionierem w wykorzystaniu nowoczesnych materiałów w konstrukcji mebli. Na wystawie będzie można zobaczyć czym zajmuje się dzisiaj. Aleksander Kuczma jest jedynym dydaktykiem wywodzącym się z PWSSP w Poznaniu (dziś UAP), którego sylwetka przedstawiona została w prestiżowym wydawnictwie „Rzeczy niepospolite” zrealizowanym z okazji polskiej prezydencji w Parlamencie Europejskim.

Twórczość prof. Kuczmy uczestnika wszystkich znaczących wystawach polskiego wzornictwa w kraju i za granicą w okresie powojennym jest synonimem klasyki polskiego designu, która łączy ideę czystości formy i piękna funkcji.
Wystawie towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci oraz wykłady.

Wystawa – „Materiał. Projekt. Mebel” Aleksander Kuczma, 08–23.12.2016 | wernisaż g.18:00, Galeria DESIGN UAP, ul. Wodna 24

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe UAP,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz