POZnań

Pracowity weekend Marchewek

Startup Sprint Carrots (2)  Foto: materiały prasowe

Miniony weekend to dla jednych atrakcje “Poznania za pół ceny”, dla innych czas intensywnych działań. Ponad 30 pań pracowało nad projektami internetowymi w ramach Startup Sprint Mobile Carrots. Efektem są m.in. aplikacje, dzięki którym będziemy wyrzucać mniej jedzenia, pamiętnik w wersji mobilnej i rozwiązanie pozwalające zrozumieć na czym polega sztuka!

Startup Sprint Carrots (2) Foto: materiały prasoweWydarzenie Startup Sprint Mobile Carrots ma zachęcać kobiety do tworzenia startupów, czyli własnych firm i projektów technologicznych.

Obserwując uczestników wcześniejszych Startup Sprintów oraz innych wydarzeń dedykowanych startupom, zauważyliśmy, że są to głównie mężczyźni. Postanowiliśmy robić coś aby zachęcić kobiety do współtworzenia rozwiązań opartych o nowe technologie. – Mówi Tomasz Czapliński z funduszu LMS Invest, współorganizator wydarzenia. Jak widać udało nam się. Spośród trzydziestu sześciu pracujących osób 80% to dziewczyny.

Panie zaprezentowały dziesięć pomysłów na aplikacje. Są to głównie rozwiązania które mają za sobą większe przesłanie – promują rozsądne wydawanie pieniędzy, pomagają zrozumieć sztukę czy pomagają nam zobaczyć drugą stronę miasta.

Jakiś czas temu byłam z Berlinie i brałam udział w wycieczce po tamtejszych skłotów. – Mówi Magda, uczestniczka wydarzenia. Wycieczka była bardzo ciekawa, kiedyś można było w niej wziąć udział bezpłatnie a teraz trzeba zapłacić 10 Euro. Co pokazuje że jest zapotrzebowanie na tego rodzaju rozwiązania. Innym pomysłem jest Something to wear – aplikacja, nad którą pracują Alicja, Mateusz i Błażej. Przeniesie ona nasze ubrania do wirtualnego świata, dzięki czemu naszą szafę będziemy mogli mieć zawsze przy sobie. Da nam to możliwość zajrzenia do niej w trakcie zakupów i sprawdzenia czy rzecz, która nam się podoba pasuje do ubrań, które już posiadamy.

Startup Sprint Carrots (1) Foto: materiały prasowe

Warsztaty zakończyły się sesjami mentorskimi, w trakcie których specjaliści z branży i osoby mające duże doświadczenie w biznesie pomagały uczestnikom rozwijać ich projekty.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz