PP: Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0)

26. kolejka Ekstraklasy: Lech Poznań - Crakovia Kraków  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter
Maciej Gajos

Przed zawodnikami Jana Urbana trudny tydzień. Dzisiaj, w ramach półfinałów Pucharu Polski, zmierzą się z Zagłębiem Sosnowiec, a sobotę zagrają przeciwko warszawskiej Legii.

W zeszłorocznych pucharach poznaniacy na tym etapie rozgrywek także napotkali niżej notowanego rywala, którym był drugoligowy zespół Błękitni Stargard Szczeciński. Kolejorz niespodziewanie przegrał pierwszy mecz 1:3, by w późniejszym rewanżu wywalczyć awans i ostatecznie zagrać w finale.

Na papierze jest różnica między nami a Zagłębiem. Czasami tak się zdarza, że faworyt przegrywa, ale kiedy wychodzi się na boisko trzeba się skupić na walce i założeniach na mecz – mówi pomocnik Lecha Maciej Gajos.

Pucharowe spotkanie przy Bułgarskiej, Kolejorza z Zagłębiem Sosnowiec poprowadzi sędzia Jarosław Przybył.

KKS Lech Poznań

1 - 0

Zagłębie Sosnowiec

• 20:26 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne!
  • 20:25 Lech w pierwszym spotkaniu 1/2 finały Pucharu Polski wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec 1:0. Strzelcem bramki Vladimir Volkov.
  • 90+5 Koniec spotkania. Lech wygrywa 1:0
  • 90+5 Rzut wolny dla Lecha.
  • 90+2 Jevtić w środku pola poprowadził piłkę. W polu karnym pokazał mu się Nielsen, który postanowił przełożyć piłkę na drugą nogę co uniemożliwiło mu strzał. Gdyby odegrał piłkę do Szwajcara dokładniej mogła by paść bramka. Tak, po strzale Jevtića z ostrego kąta, Fabisiak wybił na rzut rożny.
  • 90+1 Szybka kontra Lecha, Nielsen mógł podawać na drugą stronę pola karnego do Jóźwiaka. Ten postanowił jednak strzelać... Fabisiak obrobił.
  • 90' 6 minut doliczonego czasu gry.
  • 88' Nilsen minął się z podaniem Jóźwiaka w przed polu karnym!
  • 85' Wilusz blokuje dośrodkowanie Udovicica!
  • 84' Ewidentne zagranie ręką Żako Udovicica w polu karnym, a sędziego gwizdek milczy!
  • 81' Bardzo niecelny strzał Udovicica z dosyć dużego dystansu.
  • 80' Kibice na pokrzepienie skandują "Trałka! Łukasz!".
  • 80' Lech: Kadar za Trałkę
  • 79' Trałka ma bardzo duże problemy z zejściem z murawy - nie wygląda to dobrze.
  • 78' Trałka sygnalizuje konieczność zmiany po starciu z Fidziukiewiczem. Wygląda to na uraz stopy.
  • 77' Vazalov faulował Trałkę w polu karym Lecha.
  • 76' Zagłębie: Wilk za Bajdura
  • 74' Zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Matusiak! Niestety jego strzał był bardzo niecelny na tyle, że Lech wznowi z autu.
  • 72' Goście ładnie przerzucili sobie piłkę w polu karnym do Fidzukiewicza, który nie zdążył dojść do piłki! A był bardzo blisko bramki i zaskoczenia Burića!
  • 72' Fidziukiewicz strzelał ale piłka odbiła się od obrońcy Lecha i wyszła na rzut rożny.
  • 70' Lech: Nielsen za Kownackiego
  • 65' Lech: Jóźwiak za Sisiego
  • 64' Podawał? Strzelał? To wie tylko o Sisi...
  • 61' Wznawiamy grę.
  • 60' Przerwa na przewietrzenie boiska - goście odpalili race.
  • 58' Zagłębie: Arak za Pribula
  • 58' Poznaniacy jakby czuli się zagubieni... nagle grają jakby nie wiedzieli gdzie są! Przed chwilą o mało nie stracili bramki.
  • 54' Gajos w polu karnym strzelał... też wprost w bramkarza.
  • 54' Kownacki znowu rozprowadził piłkę przed polem karnym gości. Mógł podawać na prawą stronę do niepilnowanego Ceesaya ale postanowił strzelić - wprost w bramkarza.
  • 51' Goście naciskają! Groźnie było w polu karnym Lecha - ostatecznie goście wywalczyli rzut rożny.
  • 49' Gdyby Fidziukiewicz lepiej się złożył to może zagroziłby bardziej Burićowi a tak słabo i niecelnie.
  • 47' Ależ było blisko! Kownacki ładnie rozegrał cofając piłkę do Jevtića. Szwajcar próbował posłać piłkę na dalszy słupek w okienko minimalnie niecelnie.
  • 46' Volkov ukarany kartą za faul.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę spotkania.
  • 45+1 Koniec pierwszej części spotkania. Lech Zagłębie 1:0.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu.
  • 44' Volkov doprosił się w końcu podania. Trochę za długo zastanawiał się nad wrzutką w pole karne i cofnął się przed pole karne trochę jak Pawłowski i oddał zdaje się strzał - choć wyglądało to jak podanie.
  • 42' Rzut rożny dla gości.
  • 37' Efektowna bramka Lecha! Jevtić wybił piłkę z rzutu rożnego. W polu karnym jeden z zawodników gości cofnął piłkę do Szwajcara, które jeszcze raz posłał piłkę w pole karne gdzie Vladimir Volkov głową wpakował piłkę do siatki! Wynik 1:0.
  • 35' Bajdur przeszedł Dudkę ale Wilusza już nie - obrońca odprowadził piłkę za linię końca boiska.
  • 31' Cofnięta piłka do Fabisiaka, Jevtić próbuje do niej dobiec ale Dimitar Vezalov nie dał się przestawić Szwajcarowi.
  • 30' Po rzucie wolnym i główce Ceesaya jest rzut rożny dla gości.
  • 28' Ciekawie zapowiadające się rozegranie Jevtića w polu karnym gości. Jeden zwód, drugi i niestety piłka opuściła pole gry.
  • 26' Jak donosi Radio Merkury, Sebastian Dudek może mieć złamaną rękę.
  • 24' Zagłębie: Martinez Embuena za Dudka
  • 23' Goście grają w dziesiątkę, Sebastian Dudek zszedł z boiska.
  • 22' Niesamowicie groźna sytuacja pod bramką gości. Gajjoooos! Głową trafił w Udovicica, by po chwili dobić nogą! Znowu piłka obiła się od Udovicica po czym wypadła na rzut rożny.
  • 15' Dudek faulowany przez Sisiego leży na murawie.
  • 16' Ładna wrzutka Ceesaya w pole karne do Kownackiego. Niestety strzał głową 19-latka nie sprawił problemów Fabisiakowi.
  • 15' Fidziukiewicz zmarnował setkę! Nawet dwusetkę! Burić leżał na ziemi, a napastnik gości strzelając z przed pola karnego posła piłkę ponad poprzeczką!
  • 14' Gaojs faulował na połowie Lecha - rzut wolny dla gości.
  • 13' Fonfara dwukrotnie strzelał zza pola karnego. Za każdym razem piłkę odbijał, któryś z zawodników Lecha.
  • 12' Kownacki na konferencji przed meczowej powiedział "My musimy, oni mogą". Miejmy nadzieję, że faktycznie się to przełoży na korzystny wynik.
  • 10' Ceesay dośrodkował w pole karne, prosto w ręce Fabisiaka.
  • 9' Lech próbuje, próbuje ale póki co niewiele z tego wychodzi. Przed chwilą poznaniacy próbowali krótkimi, kombinowanymi podaniami wejść w pole karne. Na końcu łańcuszka był Kownacki... niestety na spalonym.
  • 5' Kamiński próbował wrzucić piłkę w pole karne ale jeden z obrońców mu to uniemożliwił. Piłka powolnie wyszła na aut tuż przy linii końca boiska.
  • 3' Rzut wolny dla gości na połowie Lecha - faulowany Bartczak.
  • 2' Trałka na środku boiska zrobił obrót w okół własnej osi i zagrał do przodu do Kownackiego. Ten niestety nie zdołał opanować piłki.
  • 0' Pierwsze kopnięcie w tym meczu wykonuje Kownacki - podanie do Trałki.
  • 18:29 Drużyny się już przywitały. Hymn Lech rozbrzmiał. Teraz czekamy już tylko na pierwszy gwizdek.
  • 18:22 Trybuny się zapełniają. Kilkuset kibiców gości przyjechało do Poznania.
  • 18:18 Dzień dobry wieczór 🙂 za trochę ponad 10 minut rozpocznie się spotkanie 1/2 finału Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębiem Sosnowiec.