PP: Lech Poznań – Zagłębie Lubin 1:0 (0:0)

15. kolejka T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań - Górnik Łęczna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzisiejszym, rewanżowym meczem z Zagłębiem Lubin w ćwierćfinale Pucharu Polski Lech Poznań rozpoczyna maraton dziewięciu meczów, które musi rozegrać w miesiąc. Dzisiejszy mecz rozpocznie się minutą ciszy, poznaniacy wybiegną na murawę czarnymi opaskami, by wyrazić solidarność z bliskimi ofiar ataku terrorystycznego w Paryżu.

W pierwszej odsłonie dwumeczu lepsi okazali się podopieczni Jana Urbana, którzy wygrali na Dolnym Śląsku 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Paulus Arajuuri.

Trener Lecha Jan Urban w dzisiejszym pojedynku nie będzie mógł skorzystać z usług kontuzjowanych Dawida Kownackiego, Marcina Robaka oraz Macieja Gostomskiego. Niestety w osiemnastce meczowej zabraknie również Karola Linettego oraz Tomasza Kędziory. Ponadto pod znakiem zapytania stoją występy Tamasa Kadara, Gergo Lovrencsicsa i Dariusza Formelli. Brak aż tak dużej ilości zawodników spowodowany jest przerwą reprezentacyjną.

Szkoleniowiec lubinian, Piotr Stokowiec, jest w lepszej sytuacji i podczas dzisiejszego starcia będzie mógł desygnować do gry najsilniejszą jedenastkę.

1 - 0

KGHM Zagłebie Lubin

• 22:40 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych!
  • 22:38 Nie był to piękny mecz. Obie drużyny zdawały się grać na pół gwizdka i do tego jeszcze jakby za wszelką cenę nie chciały trafić do bramki. Kolejne zmiany w Lechu nie dawały większych efektów. Dopiero wejście Szymona Pawłowskiego spowodowało przyspieszenie, które on sam prowadził w wyniku czego Lech wygrał 1:0 po jego bramce! Oznacza to, że Lech awansował do pół finału Pucharu Polski.
  • 90+3 Koniec spotkania. Lech wygrał 1:0.
  • 90+3 Trzeba było go wcześniej wpuścić! Pawłowski ośmieszył właśnie zmęczoną już obronę gości. Kilkoma zwodami podprowadził sobie piłkę i uderzył prostopadle w stronę bramki! Lech prowadzi z Zagłębiem 1:0!
  • 90' 3 minuty doliczonego czasu.
  • 90' Lech: Pawłowski za Thomallę
  • 88' Ogromna wrzawa na stadionie, a zaraz po niej gwizdy! Thomalla miał tylko pobiec z piłką wzdłuż lewej linii autowej i wrzucić piłkę w pole karne... ale poślizgnął się na murawie.
  • 85' Lovrencsics i Douglas szykują się do wznowienia gry zrzutu rożnego, który wykonany będzie tuż przy prawym rogu pola karnego gości. Piłka dosyć swobodnie wleciała w pole karne, gdzie Polacek uprzedził Thomallę.
  • 84' Fatalny kiks Krzysztofa Janusa! Mógł przeważyć doprowadzić do remisu w tym dwumeczu ale jednak strzelając, w dogodnej sytuacji na dłuższy słupek nie trafił w światło bramki.
  • 81' Kilkukrotnie goście zagrozili bramce Lecha. Vlasko jako ostatni próbował, wolejem strzelać ale nie udało się, wysoka piłka poleciała zupełnie nie w światło bramki. Grę wznowi Burić.
  • 80' Rzut rożny dla Zagłębia.
  • 79' Arajuuri przeciął wrzutkę piłki w przed pole karne do Vlasko. Piłka wybita na aut.
  • 76' Zagłębie: Vlaslp za Papadopulosa
  • 73' Maciek Dąbrowski jak ściana! W twarz dostał piłką wystrzeloną przez Davida Holmana. Zawodnik gości po chwili upadł na murawę, jednak okazało się, że nie potrzebuje pomocy medycznej.
  • 71' A tak ładnie Hamalainen zaczął na środku boiska. Oszukał przeciwnika symulując podanie przed siebie za tylko przedłużył piłkę za plecami zawodnika. Fin dobiegł do wystawionej przez siebie piłki ale za długo zwlekał z oddaniem strzału i statecznie skoczyło się na zgaszeniu strzału przez obrońcę.
  • 68' Lech: Lovrencsics za Formellę
  • 67' Ładna akcja gości, piłkę w pole karne wrzucał Cotra, a akcję zamykał Arkadiusz Woźniak, który głową posłał piłkę ponad poprzeczką.
  • 65' Burić pewnie złapał niezbyt mocną ale jednak lecącą w światło bramki piłkę.
  • 62' Dąbrowski ukarany żółtą kartką.
  • 61' Górnik: Janus za Błęda
  • 59' Lech: Hamalaien za Trałkę
  • 56' Rozpędzony Thomalla wbiegł w pole karne. Naciskał go jeszcze obrońca nie dając mu strzelić. Poznański napastnik zdołał jeszcze ostatkiem sił odegrać piłkę na przed pole bramkowe... szkoda, że Gajos ani Formella nie próbowali dotrzymać mu kroku.
  • 53' Tym razem Zbozień z prawego rogu pola karnego strzela tak mocno jak tylko przedszkolak potrafi... Niestety gra obu zespołów nie przypomina gry o walkę Pucharze Polski. Nawet w grze w szachy jest więcej emocji.
  • 52' goście konstruują atak, który zamyka jeden z zawodników gości... jego strzał nie mógł zagrozić bramce Burića.
  • 47' Dudka z połowy boiska prostopadle podał do Gajosa, który próbował odebrać do Thomalli ale piłka odbiła się od obrońcy.
  • 45' Rozpoczyna się druga część spotkania.
  • 45' Zagłębie: Jagiełło za Tosika
  • 45+1 Koniec pierwszej, nudnej części spotkania.
  • 45' 1 minuta doliczonego czasu gry.
  • 41' Strzał z bliskiej odległości jednak przelatuje ponad bramką. Do takich sytuacji Lech nie może dopuszczać jeżeli chce utrzymać przewagę z pierwszego meczu.
  • 40' Sygnalizowanie sędziemu to jedno ale póki nie zostanie podniesiona chorągiewka to nie wolno odpuszczać! A tutaj obrona Lecha jakby zwolniła kiedy jeden z zawodników gości będąc na spalonym wbiegał w pole karne.
  • 37' Darowanemu koniowi nie zagląda się zęby, a tu Zbozień podarował Lechowi rzut rożny.
  • 34' Trzech obrońców rzuciło się na Thomallę, który próbował wbiec w pole karne i jeszcze na końcu odegrać piętą piłkę... do nikogo. Piłkę przejęli goście.
  • 31' Nie no tego nie da się oglądać. Halo! Niech ktoś włączy tym panom tryb "jestem w pracy"! Thomalla miał wyśmienitą okazję do strzelania - w prawym rogu pola karnego naciskał go obrońca, a Martin Polacek próbował wyjściem z bramki ratować sytuację. Denis "rozrabiaka" Thomalla i słusznie skierował piłkę do bramki. Wyglądało to komicznie, gdyż piłka powolutku toczyła się po murawie.. niby to w stronę bramki ale jednak nie! Piłka daleko przetoczyła się do dłuższego słupka.
  • 29' Brak zgrania to mało powiedziane. Panowie chyba naprawdę potrzebują przerwy... Thomalla był co prawda pod ostrym kątem do Polacka ale jednak mógł strzelać. Ale nie, postanowił się pokiwać.. i co i nic z tego! Poznaniacy utrzymali się przy piłce ale nawet nie strzelali.
  • 26' Holman jak dziecko we mgle... normalnie jakby ktoś mu nagle wyłączył wzrok kiedy wbiegał w pole karne. Mógł strzelać ale za długo zwlekał, a przeciwnik odebrał mu piłkę tak perfidnie, że aż żal było patrzeć.
  • 25' Minutę temu na boisko wrócił Ceesay.
  • 24' Papadopulos próbuje naprawić właśnie to co wcześniej zepsuł, jednak niecelne strzału nic nie dadzą.
  • 23' Nie chciał strzelić? Nie mógł strzelić? Ale jak?! Papadopulos skiksował na linii szesnastego metra! Piłka nawet nie opuściła pola gry.
  • 21' Kebba Ceesay nie wstaje z murawy... wygląda na to, że doznał urazu ręki. Czyżbyśmy mieli spodziewać się nieoczekiwanej zmiany w Lechu?
  • 20' Wyglądało na dobrze zapowiadającą się akcję gości ale jednak Adrian Błąd był na spalonym.
  • 17' Jest już 17 minut od rozpoczęcia meczu i naprawdę trudno inaczej opisać to co dzieje się na boisku niż używając słowa nuda.
  • 12' Rzut rożny dla lubinian. Piłka wrzuca w pole karne nie została strącona przez nikogo. Dopadł do niej Żyra, który ominął jednego z obrońców i podał do wolnego Cotry, który w bardzo dogodnej sytuacji strzelił bardzo niecelnie.
  • 9' Rzut wolny Lecha - piłka opanowana przez gości.
  • 5' Zamieszanie w polu karnym gości niewykorzystane. Piłka posłana ponad bramką.
  • 0' Sędzia Przybył rozpoczyna spotkanie.
  • 20:44 Poznański stadion zamilkł by upamiętnić ofiary zamachów w Paryżu.
  • 20:31 Dobry wieczór! Już za niespełna kwadrans rozpocznie się rewanż pomiędzy Lechem a Zagłębiem .