POZnań

Pozostawmy tylko ślady bosych stóp

Sprzątanie plaży (materiały prasowe)  Foto: Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com

16 lipca w Poznaniu odbędzie się Barefoot Projekt Czysta Plaża. Jest to międzynarodowy projekt, który w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Przyłóż stopę do projektu i pokaż innym jak łatwo dbać o środowisko, tak by spacerować po plaży bosą stopą – zachęcają organizatorzy.

Wszystkich chętnych, którzy chcą nie tylko spędzić dobrze czas, ale także zrobić coś ważnego zapraszamy 16 lipca do KontenerArt przy ul. Ewangelickiej w Poznaniu, o godzinie 12:00.

Projekt wspiera wszystkie plaże. Chcemy sprzątnąć nie tylko plaże nadmorskie, ale również miejskie. Dlatego właśnie w tę sobotę pojawimy się w Poznaniu – mówi Paulina Krajewska-Grzejszczyk z Barefoot Projekt Czysta Plaża. Plaże miejskie cieszą się wielką popularnością latem, lecz ma to również swoją ciemną stronę, pod postacią odpadków pozostawianych każdego dnia na piasku. Chcemy temu zapobiec i sprawić aby można było przejść się bosą stopą plażą miejską w każdym mieście!

Naszym marzeniem jest to, żeby wszystkie plaże były tak czyste, aby można było chodzić po nich bosą stopą. Barefoot Projekt Czysta Plaża to edukacja i pokazanie Polakom, że zabieranie ze sobą śmieci to nic trudnego, a może wiele zmienić.
Możemy pokazać jakie korzyści niesie za sobą sprzątniecie okolicy w której żyjemy i jak niewiele wysiłku w rzeczywistości to od nas wymaga. Jest to również idealna okazja aby zorganizować spotkanie z przyjaciółmi, tak by wspólnie poradzić sobie z problemem zaśmieconych plaż. Sprzątanie plaży jest idealnym wstępem do późniejszej imprezy na plaży po której można przejść się bosą stopą razem z naszymi znajomymi.

Na wolontariuszy, którzy dołączą do akcji będą czekały nie tylko przybory potrzebne do sprzątania jak worki i rękawiczki, ale również gry, zabawy i konkursy ekologiczne.

Barefoot Projekt Czysta Plaża to polska edycja międzynarodowej akcji Barefoot Beach Rescue Project. Inicjatywa ta powstała w 2007 roku w Stanach Zjednoczonych, solidaryzując lokalne społeczności wokół przywracania naturalnej równowagi wybrzeżom. Do tej pory tysiące wolontariuszy włączyło się w oczyszczanie plaż z ton śmieci. Współorganizatorem projektu w Polsce jest Stowarzyszenie Czysta Polska. W zeszłym roku dzięki zorganizowanym akcjom posprzątano plaże i górskie szlaki w aż siedmiu miastach! Chętnych do pomocy nie brakowało. W akcje zaangażowało się aż 4747 wolontariuszy, którzy wspólnymi siłami uzbierali ponad 837 kg śmieci.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz