Na widelcu

Poznańskie Targi Piwne już w weekend

Poznańskie Targi Piwne  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Prawie 50 stoisk z piwami, miodami i cydrami oraz kilkanaście stoisk gastronomicznych i food trucków czekać będzie na odwiedzających jubileuszową edycję Poznańskich Targów Piwnych.

Przed nami już dziesiąta edycja tej popularnej wśród miłośników piw rzemieślniczych i street foodu. Czeka na nas jednak sporo innych atrakcji, które towarzyszyć będą temu wydarzeniu. Nie zabraknie tutaj piwowarów domowych skupionych wokół Wielkopolskiego Oddziału Terenowego Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych.

-Wierzymy, że nie ma ludzi, którzy nie lubią piwa, są jedynie ludzie, którzy jeszcze nie mieli okazji spróbować takiego, które im zasmakuje – przekonuje Maria Pawlik, jedna z organizatorek – kierując się tą myślą, kładziemy nacisk, by nasze inicjatywy kojarzone były z dużym wyborem dobrej jakości piwa, ale także cydru czy miodu pitnego, a dzięki temu każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Będziemy mogli kosztować nie tylko piw, ale również skorzystać z oferty stoisk gastronomicznych i food trucków. Tradycyjnie odbędzie się także Piwna Mila, czyli bieg na 1.604 metry, podczas którego musimy wypić 4 małe piwa. Zaproszeni będziemy także na piwną jogę.

Planowane są również pokazy wrestlingu, strefy gier, zabaw i sportu, wyścig na jeżdżących lodówkach oraz Wielki Konkurs dla wszystkich odwiedzających z wieloma ciekawymi nagrodami.

Od lat staramy się również odczarować niepochlebną renomę alkoholu, propagując kulturę jego wytwarzania oraz spożywania – dodaje Maria Pawlik.

Jubileuszowe Poznańskie Targi Piwne odbywać się będą na terenie MTP w piątek i sobotę 24-25 listopada.

W przedsprzedaży bilety jednodniowe kosztują 25 złotych, a karnet 45 złotych. W dniu imprezy oraz w kasach bilety kosztować będą odpowiednio 30 oraz 50 zł.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz