K U L T U R A

Poznański Koncert Noworoczny już dziś

Poznański Koncert Noworoczny  Foto: Sollus Entertainment

Poznański Koncert Noworoczny Foto: Sollus EntertainmentPoznański Koncert Noworoczny, który odbywa się już po raz czwarty. na stałe wpisał się już do kalendarza wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Tym razem będzie on nieco inny od poprzednich, choć jak zawsze zapowiada się bardzo interesująco.

Trzy pierwsze edycje Poznańskiego Koncertu Noworocznego brawurowo poprowadził konferansjerski duet Bogusław Kaczyński oraz Krzysztof Skiba i mieli się oni pojawić w Poznaniu również i tym razem – mówi Jacek Lisewski, reżyser Koncertu – niestety poważna choroba Bogusława Kaczyńskiego, uniemożliwiła mu wzięcie udziału w zbliżającym się koncercie.

Prowadzącym, którego organizatorzy zaprosili na ten niezwykły wieczór, będzie dziennikarz i artysta kabaretowy Artur Andrus. Za stronę muzyczną przedsięwzięcia odpowiada Marcin Sompoliński, który poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Collegium F.

Gośćmi specjalnymi Koncertu będą piosenkarka Alicja Majewska i kompozytor Włodzimierz Korcz – dodaje Jacek Lisewski – wszyscy widzowie, bez względu na wiek, kojarzą zapewne takie przeboje jak „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Wielki Targ” czy „Być kobietą”.

Edyta Krzemień oraz Damian Aleksander to największe gwiazdy polskiego musicalu znane na scenach całej Polski. Ich role w musicalach takich jak „Les Miserables” czy „Upiór w Operze” to już klasyki. Nie może zabraknąć także mocnego klasycznego akcentu, który postawią niczym tradycyjną kropkę „nad i” Tenorzy Trzej czyli Marek Szymański, Karol Bochański oraz Bartłomiej Szczeszek. W ich wykonaniu usłyszymy największe przeboje klasyczne i kilka muzycznych niespodzianek. Będzie także można na scenie podziwiać taneczne umiejętności Anny Głogowskiej i Rafała Maseraka.

Patronat honorowy nad Poznańskim Koncertem Noworocznym objął Prezydent Poznania.

Na Koncert zostały już dosłownie ostatnie bilety. Można je kupić na stronie internetowej organizatora (wystarczy kliknąć tutaj).

Poznański Koncert Noworoczny Foto: Sollus Entertainment

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz