K U L T U R A

Poznański Koncert Noworoczny już dzisiaj!

Poznański Koncert Noworoczny  Foto: Sollus Entertainment

Poznański Koncert Noworoczny Foto: Sollus EntertainmentPoznański Koncert Noworoczny to znakomita propozycja dla miłośników muzyki i to nie tylko tej klasycznej. Podczas dzisiejszego wieczoru będzie można usłyszeć wiele znanych utworów, ale w nowych, doskonałych aranżacjach. Jacek Lisewski, reżyser całego muzycznego wydarzenia i autor scenariusza, przygotował również kilka niespodzianek. Będziemy między innymi świadkami pewnego… ślubu!

Projekt ten został zainicjowany Koncertem w 2012 roku. Już wtedy motyw przewodni tej propozycji artystycznej stanowiła muzyka rodziny Straussów, wybitnych kompozytorów austriackich, mających w swoim dorobku niezliczoną liczbę dzieł cenionych i uwielbianych nie tylko przez miłośników muzyki klasycznej.

Walce “Nad pięknym modrym Dunajem” oraz “Róże południa”, polka “Tritsch-Tratsch”, “Marsz Radetzkyego” czy operetka “Zemsta nietoperza” to zaledwie wycinek z nieskończenie długiej listy utworów, które wyszły spod pióra Straussów. Publiczność ma okazję na jeden wieczór przenieść się do Wiednia czasu Straussów. Jest to możliwe między innymi dzięki Orkiestrze Collegium F pod dyrekcją Marcina Sompolińskiego, która od samego początku zapewnia oprawę muzyczną przedsięwzięcia.

Poznański Koncert Noworoczny Foto: Sollus Entertainment

Poznaniacy już po raz trzeci będą mogli Nowy Rok rozpocząć uczestnicząc w tym muzycznym wydarzeniu. Po raz trzeci też gospodarzami Koncertu są Bogusław Kaczyński i Krzysztof Skiba.

Gwiazdą wieczoru będzie tym razem Irena Santor, która zaśpiewa dla poznaniaków swoje największe przeboje.

Na scenie zobaczymy również Katarzynę Hołysz, Annę Głogowską oraz Rafała Maseraka.

Poznański Koncert Noworoczny odbędzie się w Sali Ziemi dzisiaj (4.01) o godzinie 17:00 i 20:00. Na to wydarzenie zostały już ostatnie bilety.

Poznański Koncert Noworoczny Foto: Sollus Entertainment

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz