POZnań

Poznańska Wigilia dla potrzebujących

Targi zapraszają na Wigilię dla potrzebujących  Foto: MTP

Niemal 1.700 osób zasiądzie przy świątecznych stołach podczas największej w Poznaniu wieczerzy wigilijnej. Organizują ją dla wszystkich potrzebujących Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Wydarzenie to przygotowane jest z myślą o tych poznaniakach, którzy w tym szczególnym dla wielu okresie z różnych powodów nie mogą spędzić świąt z bliskimi lub nie mają możliwości na zorganizowanie takowych we własnym zakresie.

Wigilie takie organizowane są w Poznaniu od wielu już lat. Niegdyś odbywały się one pod rondem Kaponiera, ale gdy było ono przebudowywane spotkania te zostały przeniesione na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przy ustawionych w jednej z hal stołach zasiąść może nawet około 1.700 osób. Będą także oczywiście świąteczne potrawy.

Będą to te najbardziej popularne potrawy kojarzone z Wigilią – wyjaśnia Dawid Szkudlarek, koordynator tego wydarzenia z Caritasu – nie może zabraknąć karpia, dla najmłodszych, którzy nie radzą sobie jeszcze z taką rybą będą paluszki rybne, podamy ziemniaczki, kapustę z grzybami i barszcz z uszkami.

Produkty do przygotowania tego poczęstunku ufundowała firma Selgros. W przygotowania tak dużego wydarzenia zaangażowało się ponad 1.000 uczniów ze szkół z Poznania i okolic. Podczas samej Wigilii będzie ich ponad 350.

Bez ich zaangażowania i pomocy zorganizowanie tego spotkania nie byłoby możliwe – podkreśla Dawid Szkudlarek – należą im się gorące podziękowania.

Oprócz świątecznego, ciepłego posiłku goście tej Wigilii dostaną paczki. Choć przygotowanych miejsc przy stołach jest bardzo dużo, może się okazać że dla części przybyłych ich zabraknie. Nikt jednak nie wyjdzie z tego spotkania bez paczki. Otrzymają je wszystkie osoby, które przybędą na spotkanie. Znajdą się w niej różne podstawowe produkty spożywcze by można było lepiej przeżyć te Święta takie jak mąka, cukier, zupy, kiełbasa, smalec, herbata, kawa, makaron czy ryż.

Poznańska Wigilia dla potrzebujących rozpocznie się w pawilonie 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich w sobotę 24 grudnia o godzinie 10:30.

Użyte w artykule zdjęcia: MTP

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz