Aglomeracja

Poznańska Limuzyna

Poznańska Limuzyna  Foto: www.poznanskalimuzyna.pl

Pod tak przewrotnym tytułem kryje się blog Marka, kierowcy poznańskiego MPK, który w luźny sposób stara się opisać rzeczy związane z pracą kierowcy autobusu.

Od kilku lat pracuję jako kierowca autobusu w Poznańskim MPK – mówi autor Poznańskiej Limuzyny. Lubię swoją pracę do tego stopnia, że zawsze mówię: “wstaję rano do pracy”, a nie do roboty, nawet, gdy trzeba nastawić budzik na godzinę 2:30. Prowadzenie pojazdu zawsze sprawiało mi przyjemność. Nie było istotne jaki to rodzaj pojazdu; ważna była sama frajda siedzenia za kierownicą. Tym bardziej byłem szczęśliwy, gdy zmieniłem pracę z handlowca na kierowcę i to w firmie z tradycjami, jaką niewątpliwie jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

Dodaje, że praca jest wymagająca, ale mimo wszystko nie zamienił by ją na nic innego.

Są jednak zagadnienia, które może zmienić pojedyncza osoba. Wystarczy do tego pasja, trochę werwy oraz niebanalny pomysł. Niewiele ponad miesiąc temu wpadłem właśnie na taki pomysł. Nie mogłem przejść obojętnie obok ludzkiej niewiedzy dotyczącej komunikacji miejskiej, przewoźnika, jak również chamstwa wynikającego z błędnej interpretacji zasad, które obowiązują na publicznych drogach. Chcąc zmienić te negatywne emocje na coś pozytywnego, postanowiłem zająć się informowaniem pasażerów o zasadach przewozu w autobusie, również o zmianach tras czy wszystkich ciekawostkach, związanych z tematem, który przecież nie jest mi obcy. Tak powstała Poznańska Limuzyna.

Nazwa trochę przekorna, bo też taki ma być klimat mojej działalności. Pół żartem pół serio o poznańskich autobusach, pracy kierowcy i wszystkim, co związane jest z komunikacją miejską. Jeśli dzięki mnie, choć niewielki procent ludzi zmieni podejście do kierowców, samej komunikacji miejskiej i szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze, to uważam, że warto poświęcić swój prywatny czas, pieniądze a także wiedzę.

Blog dopiero się rozwija, ale już dowiemy się dlaczego kierowcy złośliwie nie zatrzymują się na przystanku na żądanie, dlaczego w autobusie jest gorąco, czy w jakie rodzaje przycisków wyposażony jest pojazd – wszystko o pracy za kierownicą Poznańskiej limuzyny znajdziecie tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: www.poznanskalimuzyna.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz