Poznańska koszykówka – śląska porażka

Biofarm Basket Poznań - KSK Noteć Inowrocław 70:64 - Poznań  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Emocjonujące spotkanie w ramach 7. kolejki I ligi koszykarzy, pomiędzy Biofarm Basket Poznań, a KSK Noteć Inowrocław zakończyło się wynikiem 70:64 (19:23, 15:23, 20:10, 16:8). Mecz rozegrano w hali Politechiniki Poznańskiej przy ulicy Piotrowo - 31.10.2015 r.

Nie udał się poznańskim koszykarzom wyjazd do Gliwic. Drużyna Biofarmu poniosła porażkę po wyrównanym meczu, aczkolwiek to gliwiczanie prowadzili przez prawie cały czas (z jednym krótkim wyjątkiem w II kwarcie) trwania rozgrywek.

Na porażkę zespołu Biofarm Basket Poznań złożyły się dwa czynniki: słaba skuteczność w rzutach za trzy (zaledwie 18,2%) i rzutach za 1 punkt (50%) oraz przegrane zbiórki. Skuteczny zazwyczaj Adam Metelski zebrał w całym spotkaniu zaledwie 3 piłki w obronie, a i tak miał najlepszy eval.

Słaby mecz rozegrał Piotr Wieloch, który zanotował słabe wskaźniki efektywności. Od przeciwnika poznaniacy byli lepsi w przechwytach oraz wymusili większą liczbę strat, ale to nie wystarczyło do wygrania meczu.

Kolejny mecz „uciekł” naszym koszykarzom w końcówce. Jeszcze na 2:44 minuty przed upływem regulaminowego czasu gry rywale prowadzili tylko 3 punktami i losy meczu nie były rozstrzygnięte. Seria niecelnych rzutów pozwoliła przeciwnikom na powiększenie przewagi do 9 punktów i mecz zakończył się ostatecznie rezultatem 61:52.

Punkty dla Biofarmu zdobyli: A.Metelski 14, M. Bręk 10, J. Fischer 9, P. Wieloch 6, P. Stankowski5, D. Szymczak 3, T. Smorawiński 3, D. Gruszczyński 2.