Sport

Poznańska Gala Sportu

Poznańska Gala Sportu  Foto: TD

Podczas Poznańskiej Gali Sportu w Sali Wielkiej CK Zamek poznaliśmy najlepszych sportowców, trenerów i kluby. Specjalne statuetki – Oskary oraz stypendia odebrało kilkudziesięciu wyróżniających się zawodników.

Jak podkreślał prezydent Grobelny Poznań w klasyfikacji osiągnieć sportowych prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki zajmuje drugą pozycją, za ponad półtoramilionową Warszawą, ale biorąc pod uwagę ilość mieszkańców naszego regionu możemy czuć się liderem. Władze miasta podkreślały znakomitą infrastrukturę i przygotowanie miasta do organizacji spotkań piłkarskich, imprez biegowych i konnych.

Poznańska Gala Sportu Foto: TD

W życzeniach Szymona Ziółkowskiego, trenującego na małym stadionie AZS-u, gdzie przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, pojawiła się nadzieja na równie hojne jak w przypadku piłki nożnej – dofinansowanie przez miasto lekkiej atletyki.

Czek na 18 tysięcy otrzymała Julia Michalska-Płotkowiak brązowa medalistka olimpijska z Londynu w wioślarskiej dwójce podwójnej. Laureatami Stypendium Sportowego Miasta Poznania w kategorii senior zostali: Julia Michalska-Płotkowiak (Tryton Poznań), Szymon Ziółkowski (AZS OŚ Poznań), Monika Michalik (Grunwald Poznań), florecistki Małgorzata Wojtkowiak i Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań), szablistki Katarzyna Kędziora, Bogna Jóźwiak i Irena Więckowska (AZS OŚ Poznań), Aneta Konieczna (Warta Poznań), kajakarz Tomasz Olszewski (Posnania), kanadyjkarz Mariusz Kruk, Bartosz Kołecki (AZS OŚ Poznań).

Miasto doceniło także sportowców niepełnosprawnych: Sandrę Michałowską, Katarzynę Nowak, Agnieszkę Kasior, Jacka Wierzbickiego i Magdalene Bachmatiuk.
Spośród poznańskich klubów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży w 2012 roku najlepszy okazał AZS Organizacja Środowiskowa.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz