BizNews

Poznańska firma najskuteczniej pozyskuje unijne fundusze

Biuro obsługi klienta ENEA  Foto: materiały prasowe

W najnowszym rankingu czasopisma „Fundusze Europejskie” poznańska firma ECDF zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby unijnych projektów zrealizowanych w latach 2007-2013. Zwyciężyła też w liczbie projektów dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dotacji z najpopularniejszego programu operacyjnego skierowanego do przedsiębiorców – Innowacyjna Gospodarka.

Bartlomiej Lukaszewicz_ECDFECDF pozyskał wsparcie dla 890 projektów na łączną kwotę 1 mld 095 mln zł. Tylko w zeszłym roku, przy bardzo ograniczonej liczbie dostępnych konkursów dotacyjnych, aż 230 razy wnioski złożone przez ECDF w naborach znalazły się na listach rankingowych instytucji przydzielających fundusze.

Ranking to dla nas ważne podsumowanie ostatnich siedmiu lat pracy na rzecz wspierania przedsiębiorców. Największą satysfakcję dają nam zrealizowane przez naszych klientów projekty – mówi Bartłomiej Łukaszewicz, dyrektor departamentu dotacji w ECDF.

ECDF zajmuje również wysokie pozycje w innych kategoriach zestawienia „Funduszy Europejskich”. Bardzo istotną kategorią są Regionalne Programy Operacyjne. To w nich bowiem, w obecnym rozdaniu unijnym, czeka największa pula środków dla przedsiębiorców. W tej kategorii ECDF uplasował się na drugim miejscu (pierwszym w Wielkopolsce) zdobywając dotacje dla 334 projektów o wartości ponad 270 mln zł. Zaowocowała również strategia firmy wspierania przedsiębiorców realizujących inwestycje technologiczne i innowacyjne, które również w perspektywie 2014-2020 będą preferowane przy wyborze aplikacji objętych dofinansowaniem.

W poprzedniej „siedmiolatce” ECDF pozyskał aż 531 dotacji z POIG i jest liderem tej kategorii.

ECDF nieprzerwanie utrzymuje się w ścisłej czołówce firm pomagających polskim przedsiębiorcom w rozwijaniu i zakładaniu działalności przy wsparciu budżetu UE. Ranking „Funduszy Europejskich” to najdłużej ukazujące się zestawienie podsumowujące wyniki firm z prężnie rozwijającej się branży doradztwa unijnego. Czasopismo od lat pomaga przedsiębiorcom i instytucjom administracji publicznej w wyborze wiarygodnego i rzetelnego partnera do współpracy przy staraniu się o wsparcie finansowe na inwestycje.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz