Sport

Poznańscy waterpoliści zajęli II miejsce w Pucharze Polski!

Finał Pucharu Polski Waterpoli - Poznań 11.10.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Finał Pucharu Polski Waterpoli - Poznań 11.10.2015 r.

Dzisiaj po południ na Termach Maltańskich zakończyły się rozgrywki Puchar Polski w waterpolo. Poznaniacy w znacznie odmłodzonym składzie nie zdołali w finale przeciwstawić się drużynie OCMER Uniwersytet Łódzki ŁSTW. Trzecie miejsce nieoczekiwanie zajął zespół z Bytomia, który w niedzielę pokonał Legię Warszawa.

W sobotę zespół z Łodzi pokonał Polonię Bytom 15:8, a poznańscy seniorzy po raz kolejny nie dali na własnym basenie szans Legii Warszawa, zwyciężając 9:7. W niedzielę w meczu o 3 miejsce stołeczna drużyna uległa bytomianom 8:6. W finałowym pojedynku zmierzyły się więc po raz trzeci dwa najlepsze zespoły polskiej Ekstraklasy – OCMER UŁ ŁSTW oraz Waterpolo Poznań. Grający w odmłodzonym składzie poznaniacy, nie zdołali na własnym basenie pokonać będącego nadal w doskonałej formie mistrza Polski. Zespół z Łodzi pewnie wygrał ostatni mecz turnieju 15:9 i po raz kolejny w historii swojego klubu zdobył Puchar Polski.

Tegoroczny Puchar Polski zagraliśmy w bardzo odmłodzonym składzie. Debiut naszych obiecujących juniorów: Maksa Małka, Michał Ostrowskiego oraz Eryka Dziaduka, który zdobył swoją pierwszą bramkę dla Poznania w meczu finałowym z mistrzem Polski, uważam za bardzo udany. – mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan Waterpolo Poznań. – Tym razem nie udało się pokonać łodzian, ale za 2 tygodnie, z apetytami na złoty medal, rozpoczynamy Ekstraklasę 2015/2016. W Pucharze Polski po raz ostatni zagrali zagraniczni zawodnicy związani z innymi klubami, więc w tegorocznym sezonie może dojść do znaczących zmian w tabeli rozgrywek ligowych.

 Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski w piłce wodnej 2015:
1. Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW
2. Waterpolo Poznań
3. WTS Polonia Bytom
4. Legia Warszawa
5. Arkonia Szczecin
6. GKPW 59 Gorzów
7. AZS SAN Neptun Łódź

Mistrzostwa Polski Seniorów w piłce wodnej 2015/2016 rozpoczną się pod koniec października. W pierwszej rundzie Ekstraklasy, 24 i 25 października, zmierzymy się na własnym basenie z drużyną WTS Polonia Bytom. Ostateczny skład naszej drużyny na nowy sezon zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz