K U L T U R A

Poznaniacy przeciw wojnie w Syrii – przyjdź na manifestację!

Poznaniacy przeciw wojnie w Syrii  Foto: CC

W ostatni weekend września w Aleppo zginęło ponad 380 cywilów (w tym 60 dzieci) z 275 tysięcy. Ostatnie naloty wymierzono w obszary cywilów, szpitale i systemy rozdziału wody. Przeciwko wojnie w Syrii będziemy mogli zamanifestować w niedzielę o 12:00 na Placu Mickiewicza.

Poznaniacy przeciw wojnie w SyriiNie stoi za nami żadna partia, żadna organizacja. Jesteśmy ludźmi dobrej woli. Nasza manifestacja jest utkana z humanizmu, motywowana naszym człowieczeństwem. Uważamy, że bycie człowiekiem zobowiązuje do nie bycia obojętnym wobec próśb o pomoc i wsparcie – mówią aktywiści skupieni wokół portalu humansofaleppo.com.

Manifestację antywojenna “Stop ludobójstwu w Syrii” jest też częścią akcji “Polska przeciwko rasizmowi i przemocy”.

Chcemy pokazać Syrię, pokazać Aleppo, ale także pokazać mieszkańcom tego piekła na Ziemi, że nie są samotni, że ich widzimy, że jesteśmy SOLIDARNI i dołożymy wszelkich starań, by takich solidarnych było więcej – czytamy w zaproszeniu na manifestacje.

Organizatorzy zachęcają do przyjścia na Plac Mickiewicza całymi rodzinami. Dla dzieci będzie przygotowany namiot edukacyjny, z czytaniem mądrych książek i kolorowaniem obrazków dla rówieśników z Aleppo, które wysłane zostaną przez portale społecznościowe.

Manifestacji towarzyszyć będą również akcje artystów: poeci napisali wiersze w ramach akcji “Poeci dla Aleppo” a na Uniwersytecie Artystycznym zobaczyć możecie wystawę “Uchodźcy w Europie”.

Użyte w artykule zdjęcia: CC, Humans of Aleppo - facebook

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz