POZnań

Poznań płaci 1000 zł za naukę!

Inauguracja roku akademickiego na UE Poznań  Foto: UE Poznań

59 Osób z różnych zakątków Polski aplikowało o stypendium w ramach programu „Akademicki i naukowy Poznań”. Kandydatów wytypowała Rada Zarządzająca, której przewodniczy profesor Andrzej Legocki z Polskiej Akademii Nauk, a prezydent miasta przyznał 28 nagród.

Inauguracja roku akademickiego na UE Poznań Foto: UE PoznańMiasto oferuje stypendia w wysokości 1000 zł, które wypłacane są przez jeden rok akademicki, od października do czerwca.

Wśród grona wyróżnionych żaków znalazło się 17 laureatów oraz 11 finalistów olimpiad. Tym samym grono Stypendystów Miasta Poznania ze wszystkich edycji zwiększyło się do 154 osób.

Korzystający z programu stypendyści to wybitnie zdolni i wartościowi młodzi ludzie, którzy w wielu przypadkach zdobyli więcej niż jeden tytuł w różnych olimpiadach, łącznie 28 tegorocznych stypendystów otrzymało aż 37 tytułów. Olimpiady najliczniej reprezentowane w tej edycji to: olimpiada literatury i języka polskiego, fizyczna, artystyczna, biologiczna, informatyczna oraz języka łacińskiego.

Po raz kolejny największym zainteresowaniem wśród Stypendystów cieszy się Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, na którym naukę podjęło 15 studentów. Reprezentację posiada także Uniwersytet Medyczny (4), Politechnika Poznańska (7), Uniwersytet Artystyczny (1) oraz Uniwersytet Ekonomiczny (1).

Poznańskie uczelnie przyjmą w swoje progi studentów aż z 9 województw, z takich miast jak: Bydgoszcz, Szczecin, Grudziądz, Olsztyn, Bielsko-Biała, Płock, czy Gdynia, co świadczy o tym, iż zasięg promocji studiowania w naszym mieście wykracza daleko poza granice regionu.

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz