Poznań Open: Polsko-australijska para w ćwierćfinale

Poznań Open 2021 (Aleksander Szewczenko - Leo Borg), tenis  Foto: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter

Na koniec drugiego dnia turnieju głównego Poznań Open 2021 byliśmy świadkami pierwszej rozgrywki deblowej w tegorocznej edycji imprezy. Na kort wyszły pary polsko-australijska Karol Drzewiecki i Aleksander Vukić oraz argentyńsko-peruwiańska Guido Andreozzi i Sergio Galdos.

Drzewiecki i Vukic przełamali swoich rywali już w pierwszym gemie, jednak po gemach serwisowych wszystkich czterech zawodników na tablicy wyników widniał remis 2:2. Później jednak po wyrównanym gemie Polak i Australijczyk znów wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca seta, wygrywając 6:3.

W drugim secie po odrobieniu straty przełamania przez parę z Ameryki Południowej, mieliśmy rzadko spotykaną na kortach sytuację. Drzewiecki zamiast odejść do swojej ławki napić się wody, przeszedł na drugą stronę kortu i zaczął dyskusję na temat śladu, który zostawiła piłka po jego ostatnim serwisie. Sędzia zdania już nie mógł zmienić i zostaliśmy przy prowadzeniu 2:1 dla pary polsko-australijskiej, ale już bez przewagi przełamania.

Z kolei po następnym gemie serwisowym Polaka pierwszy raz na prowadzenie wyszła para Andreozzi oraz Galdos, choć niewiele brakowało, aby utrzymać status quo, bo Vukić zmarnował doskonałą piłkę przy siatce i mieliśmy 4:3. Przy decydującym punkcie, który był jednocześnie piłką setową dla przeciwników Australijczyk znacznie pewniej odegrał na drugą stronę kortu i doprowadził do wyrównania (5:5). Chwilę później o zwycięstwie w drugim secie musiał zadecydować tie-break, którego wygrała para Drzewiecki i Vukić, a cały mecz 6:3, 7:6 (9-7).

W 2018 roku grę podwójną w Parku Tenisowym Olimpia wygrała para Mateusz Kowalczyk oraz Szymon Walków. Ten drugi w duecie z Janem Zielińskim jest obecnie w doskonałej formie, właśnie wrócili ze Szwajcarii, gdzie wystąpili w finale turnieju ATP w Gstaad. Do rywalizacji rozstawieni z „dwójką” biało-czerwoni przystąpią w środę około godziny 16. Zagrają również Maks Kaśnikowski i Daniel Michalski oraz Aleksander Orlikowski, które partnerem będzie Leo Borg. Tymczasem w ćwierćfinale debla jest już jeden reprezentant Polski – Karol Drzewiecki. Czy ktoś dołączy do niego w środę?

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.PL/Piotr Rychter