POZnań

Poznań nie zrezygnuje z pobierania opłat za parkowanie

Plac Wolności - strefa Tempo 230 20150806  Foto: TD

Władze Krakowa w sytuacji zagrożenia zakażenia koronowairusem, by ułatwić poruszanie się po mieście samochodem zdecydowały o zawieszeniu do końca miesiąca opłat i kontroli w Obszarze Płatnego Parkowania. Na podobny krok nie zdecyduje się jednak Poznań, bo koordynuje działania nie z Krakowem, a Łodzią i Warszawą.

Prezydent Jacek Jaśkowiak nie przewiduje zniesienia opłat za strefę parkowania w mieście. Jak wyjaśnia konsultował tę decyzję z prezydentami Warszawy i Łodzi.

Chcemy pewne działania, takie jak potencjalne zwolnienia w strefie płatnego parkowania koordynować wspólnie, nie chcemy tego robić tak, że jedno miasto coś robi, a inne nie i po wstępnych rozmowach nie mamy zamiaru na dzisiaj nie chcemy tych opłat znosić – mówił Jacek Jaśkowiak.

Dlaczego Poznań koordynuje swoje działania z  Warszawą czy Łodzią, a nie Krakowa czy Gdyni? Na to pytanie Prezydent nie odpowiedział. Czym tłumaczył pobieranie opłat? Choć ruch jest niewielki, to utrzymanie opłat ma… zapewnić możliwość zaparkowania w mieście dzięki wymuszonej rotacji samochodów.

 

 

 

 

Użyte w artykule zdjęcia: TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz