K U L T U R A

Kolorowy happening na Starym Rynku

The Color Run  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Do wspólnej zabawy i beztroskiego spędzenia kilku godzin na Starówce – do udziału we happeningu na Starym Rynku zapraszają organizatorzy święta kolorów.

Impreza będzie nawiązywała do indyjskiego święta Holi, które jest świętem kolorów, radości, szczęścia i niespodzianek. W niedzielę od godziny 15:00 na Starym Rynku będzie można tańczyć i obrzucać się różnokolorowym proszkiem.

Podczas imprezy najważniejszy będzie luz i uśmiech. – Nie męczmy się ćwiczeniem skomplikowanych układów choreograficznych i nie martwmy się, czy wszystko się uda –mówi organizator imprezy Razvi Hussaini, pochodzący z Indii, a mieszkający w Polsce już ponad 15 lat. – Wspólnie pokażemy, że Poznań jest wesoły, kolorowy i uśmiechnięty.

Organizatorzy proponują, by uczestnicy imprezy założyli białe ubranie – może to być koszulka, bluza lub kurtka. Ci, którzy chcą samodzielnie obsypać się kolorowym proszkiem, będą mogli kupić go na miejscu. Nie ma potrzeby obawiać się o ubrania, proszek zniknie z nich po pierwszym praniu.

Kolorowy happening odbył się już w Warszawie. Poznańska impreza zacznie się w niedzielę 2 lipca o godz. 15:00  na Starym Rynku. Wstęp na nią będzie wolny.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz