POZnań

Poznań jak Hollywood

Poznań Film Commision  Foto: UMP

Poznań Film Commision Foto: UMPRyszard Grobelny z zastępcą Dariuszem Jaworskim oraz Andrzej Maleszka ambasador Poznań Film Commission przedstawili podsumowanie działań PFC oraz plany na filmową przyszłość Poznania.

Ryszard Grobelny zaznaczył, że PFC ma pomóc wykorzystać potencjał Poznania, który dotychczas nie był wykorzystywany. Dzięki temu nasze Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne. To także doskonały sposób na przyciąganie nowego kapitału, ludzi i idei, a to z kolei zwiększa szanse konkurencyjne z innymi miastami.

Poznański reżyser Andrzej Maleszka, ambasador PFC: w Poznaniu jest wielu twórców filmowych. Poznań jest dobrym miejscem do kręcenia filmów. Musimy rozpoznać dlaczego filmów jest mniej niż kiedyś. Zawsze lepiej pracuje się w mieście, które jest przyjazne. Liczy się to czy po pierwszej produkcji wyjeżdżamy pamiętając, że dobrze się pracowało, było miło i sympatycznie. To krok w dobrym kierunku.

Chcąc podkreślać filmowe atuty Poznania i uczynić Miasto pełnoprawnym aktorem produkcji filmowych, we współpracy z Estradą Poznańską (operatorem Regionalnego Funduszu Filmowego Poznań) Miasto Poznań powołało do życia jednostkę wspierającą prowadzenie projektów filmowych w naszym regionie – Poznan Film Commission.

Poznan Film Commission (PFC) zajmować się będzie katalogowaniem i promowaniem potencjału filmowego Miasta wśród reżyserów, operatorów i producentów filmowych projektów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych oraz programów telewizyjnych.

Zastępca prezydenta Poznania Dariusz Jaworski zaznaczył, że PFC to próba budowy czegoś nowego w sferze kultury. Kultura filmowa jest najbardziej popularna. Istotne jest to jaki efekt da taka praca organiczna. Zaczynamy skromnie, ale przed nami duże rzeczy. Prowadzimy rozmowy na temat trzech dużych produkcji filmowych. To film na 1050 rocznicę Chrztu Polski, serial o okupacji Poznania oraz być może część zdjęć do kolejnego filmu Andrzeja Maleszki (kolejna część Magicznego Drzewa).

Dzięki działalności Poznan Film Commission, Miasto pragnie zbudować i umocnić w świadomości producentów filmowych swój wizerunek jako miejsca otwartego i przyjaznego branży filmowej; miejsca, w którym możliwe jest zrealizowanie najbardziej zaawansowanych i niecodziennych produkcji kinowych, telewizyjnych i multimedialnych oraz innych inicjatyw audiowizualnych.

Jak Poznań prezentuje się w obiektywie, zobaczcie tutaj

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz