Poznań Hussars udanie inaugurują sezon

Poznań Hussars vs Grom Warszawa  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

W niedzielę, 10 marca 2019 roku, na obiekcie sportowym PLEK przy ulicy Margonińskiej, zawodnicy KS Poznań Hussras pokonali drużynę Gromu Warszawa 8:7 po bardzo emocjonującym meczu.

Stołeczny Grom powraca do Polskiej Ligi Lacrosse po roku przerwy. Zawodnicy w żółto-zielonych strojach pokazali, że chcą się liczyć w walce o najwyższe cele. Drużyna Poznań Hussars z kolei ponownie celuje w miejsce na podium i obronę trzeciego miejsca z zeszłorocznej kampanii.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Pomimo przegrywanych wznowień potrafili odzyskać piłkę i kontrolować przebieg meczu. Wynik zawodów otworzył Błażej Jankowski precyzyjnym strzałem na bramkę rywali. Niespełna siedem minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Maurycy Mierkiewicz po indywidualnej akcji. Punktem zwrotnym meczu była kontuzja bramkarza Hussars Jakuba Nadolnego. Wówczas trener Kacper Jankowski zmuszony był przesunąć Jerry’ego Winiarka z obrony na bramkę, co początkowo wprowadziło sporo zamieszania w szeregach Poznaniaków. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Druga kwarta przebiegała całkowicie pod dyktando gości. Strzelanie rozpoczął w 21. minucie Filip Dorociński, który wykorzystał dobre podanie Michała Stora. Następnie bramkarza gospodarzy pokonywali po indywidualnych akcjach Eric Motschiedler, Michał Stor oraz Jakub Lipczik. Do przerwy gospodarze przegrywali 2:4.

Trzecia kwarta to również mocne uderzenie Gromu Warszawa. Maciej Stefaniak podwyższa prowadzenie gości na 5:2. Mecz był bardzo wyrównany, jednak Hussars brakowało skuteczności. Sygnał do odrabiania strat dali w 43. minucie Jędrzej Bagiński oraz w 48. minucie Jakub Stanek. Następnie kolejny cios zadali zawodnicy Gromu za sprawą Michała Stora, który trafiał dwukrotnie. Kilka minut później skutecznie odpowiedział Mladen Bukorović. Trzecia kwarta skończyła się wynikiem 5:7.

Ostatnia kwarta była bardzo szybka i widowiskowa. Obie ekipy wyprowadzały cios za ciosem, jednak to Hussars skuteczniej punktowali. W 68. minucie meczu celnie strzelił Maurycy Mierkiewicz, a w 72. Minucie świetne podanie Jakuba Stanka wykorzystał Jędrzej Bagiński. Po upływie regulaminowego czasu gry tablica wyników wskazywa remis 7:7.

W Doliczonym czasie gry zwycięstwo gospodarzom zapewnił Maurycy Mierkiewicz po ładnej, indywidualnej akcji. Poznań Hussars pokonali Grom Warszawa 8:7.

Poznań Hussras 8:7 Grom Warszawa
Bramki: M. Mierkiewicz (3), J. Bagiński (2), J. Stanek (1), B. Jankowski (1), M. Bukorović (1) – M. Stor (3), J. Lipczik (1), M. Stefaniak (1), E. Motschiedler (1), F.Dorociński (1).
Poznań Hussars: 10. Kacper Jankowski, 18. Jędrzej Bagiński, 0. Jerry Winiarek, 9. Krzysztof Hamrol, 21. Jakub Skarupa, 77. Błażej Jankowski, 15. Kamil Szamajda, 25. Jan Klinger, 24. Mateusz Gajda, 4. Jakub Nadolny, 7. Kajetan Baryła, 5. Witold Kliber, 11. Maurycy Mierkiewicz, 22. Maciej Matysiak, 12. Jakub Stanek, 1. Mladen Bukorović, 2. Marek Biesiada.
Grom Warszawa: 24. Filip Dorociński, 14. Maciej Kazimierczak, 81. Paweł Sobol, 11. Andrzej Makowski, 25. Cezary Wiśniewski, 6. Karol Dubrawski, 10. Marcin Tracz, 27. Rafał Doroszczuk, 25. Mateusz Trześniewski, 36. Eric Motschiedler, 84. Roman Markowski, 35. Arkadiusz Wielądek, 42. Yosuke Mitsui, 2. Michał Stor, 15. Maciej Stefaniak.

Tekst: Krzysztof Pajda

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak