Sport

Ostatnie miejsca na Wings For Life

Wings For Life World Run 2018  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Na 6. edycję Wings for Life World Run w Poznaniu zostało tylko 1500 miejsc. Biorąc pod uwagę tempo zapisów możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy na ich finiszu.

Dokładnie 5 maja, o godzinie 13:00 czasu polskiego, ludzie na całym świecie wyruszą na trasy w wyznaczonych lokalizacjach i zaczną bieg „dla tych, którzy nie mogą”. Po 30 minutach w pogoń za nimi wyruszą Samochody Pościgowe wyznaczające symboliczną linię mety i eliminujące kolejnych uczestników. W 2019 roku zmieni się prędkość ruchomej mety. Samochody Pościgowe zwiększą tempo po 30 kilometrze. Dla większości uczestników zmiany te nie będą odczuwalne, natomiast zapowiada nam się znacznie bardziej wyrównana walka o tytuł globalnego zwycięzcy.

Zdecydowana większość zupełnie nie ma się czym martwić. Dopiero zbliżając się do dystansu maratonu trzeba lekko przyspieszyć. Natomiast później kierowca wciska pedał w podłogę… Wydaje mi się, że rywalizacja będzie się rozstrzygać w granicy 65-70 km – zmianę formatu Światowego Biegu komentuje Bartek Olszewski, prowadzący bloga @warszawskibiegacz.

Miasteczko biegacza i start, podobnie jak w ubiegłym roku, zlokalizowane będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W pakietach startowych uczestnicy otrzymają specjalnie zaprojektowane przez zespół 4F koszulki. Nadruk inspirowany linią kręgosłupa nawiązuje do działalności fundacji Wings for Life finansującej badania nad urazami rdzenia kręgowego.

Wciąż można wziąć udział w dobroczynnej imprezie, lecz nie warto zwlekać! Na listach startowych zajęte jest już ponad 6500 z limitowanych 8000 miejsc. Dodatkowym motywatorem do rejestracji jest ostatnia szansa na zdobycie personalizowanego numeru startowego. Wszyscy zapisani do 17 marca (do godz. 13:00) pobiegną z imieniem na piersi.

Co roku jednego dnia, niezależnie od pory dnia czy nocy, jednocześnie w wielu lokalizacjach na całym świecie oraz za pośrednictwem aplikacji, odbywa się bieg Wings for Life World Run, który ma tylko jeden cel – zebrać fundusze na rzecz fundacji Wings for Life. W ramach unikalnego formatu imprezy uczestnicy biegną na trasie lub za pośrednictwem aplikacji tak długo, dopóki nie wyprzedzi ich ruchoma meta w postaci „Samochodu Pościgowego”, który podąża za nimi ze stopniowo rosnącą prędkością do momentu dogonienia ostatniego biegacza. Ruchoma meta pozwala na ukończenie biegu uczestnikom na różnych poziomach zaawansowania – wolniejsi zostają wyprzedzeni wcześniej, natomiast zawodowcy mogą biec godzinami. 100% opłat startowych i datków zostaje przekazane na realizację misji, jaką jest odnalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego. Na przestrzeni pięciu edycji, od czasu debiutu w 2014 roku, Wings for Life World Run zmotywował ponad 500 000 osób reprezentujących 193 narodowości do wystartowania w ponad 66 różnych krajach na wszystkich siedmiu kontynentach.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz