Sport

Poznań Hussars Ladies wygrywają Puchar Polski w lacrosse

Poznań Hussars Ladies  Foto: materiały prasowe

W niedzielę, 24 października, w Katowicach odbył się ostatni turniej Pucharu Polski w lacrosse kobiet. Poznań Hussars Ladies odniosły w nim 2 zwycięstwa i wywalczyły pierwsze miejsce w całych rozgrywkach.

Polska Federacja Lacrosse zostając Polskim Związkiem Sportowym zobowiązana jest do organizacji dwóch rodzajów rozgrywek. Wiosną tego roku drużyny rywalizowały w Polskiej Lidze Lacrosse, jesienią natomiast w Pucharze Polski. W obu przypadkach najlepsze okazały się zawodniczki z Poznania.

O klasyfikacji końcowej Pucharu Polski decydowała liczba punktów zdobytych przez drużyny we wszystkich turniejach. Dzięki kompletowi zwycięstw w poprzednich meczach Poznanianki były już pewne wygranej w całych rozgrywkach. Dało to drużynie komfort i możliwość przetestowania nowych zagrywek jak również było okazją do zdobywania kolejnego doświadczenia dla młodszych i mniej doświadczonych zawodniczek. Cały zespół spisał się rewelacyjnie i na zakończenie dopisał na swoje konto 2 zwycięstwa.

Poznań Hussars Ladies 17:4 AZS Walkirie Katowice

Poznań Hussars Ladies 20:6 Lax-Warriors Września

Bramki dla drużyny z Poznania strzelały: Zuzanna Stasiak (9), Klaudia Majorczyk (6), Anna Walas (5), Maria Grala (4), Kasandra Goszcz (3), Wiktoria Krakowska (3), Magdalena Pietrzak (2), Aleksandra Cioch-Biniaś (2), Maja Cegłowska (2), Maja Skonieczna (1).

Nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki Pucharu Polski zdobyła kapitanka Poznań Hussars Ladies – Anna Walas.

Drużyna przenosi się teraz z treningami na halę, gdzie w najbliższym czasie planowana jest rekrutacja zarówno do sekcji damskiej jak i męskiej klubu. Zachęcamy do śledzenia dalszych informacji w mediach społecznościowych Poznań Hussars i Poznań Hussars Ladies.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz