POZnań

Poznań Game Arena otwarta dla wszystkich!

Poznań Game Arena 2018 - Poznań 12.10.2018 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
Poznań Game Arena 2018 - Poznań 12.10.2018 r.

 

Przedpremierowe i premierowe pokazy gier, najnowsze konsole i komputery, setki cosplayerów, tysiące nagród i setki tysięcy złotych do wygrania w turniejach esportowych. #TUSIEGRA, czyli Poznań Game Arena na kolejne dwa dni zawładnie poznańskimi targami.

Przez 2 dni najnowsze i najlepsze gry na absolutnie najmocniejszym sprzęcie z najbardziej nowoczesnymi technologiami jak virtual czy mixed. Najważniejsze marki, takie jak Playstation czy Xbox wydawcy i studia developerkie z całego świata zaprezentują swoje najciekawsze produkcje i sprzęt podczas PGA. To tu odbędzie się światowa premiera Call of Duty Blach Ops 4 przedpremiera Tom Clancy’s The Divisions II, Just Dance 2019 od Ubisoftu czy wyczekiwana przez graczy Assassin’s Creed Odyssey. Nie zabraknie też premiery jednej z popularniejszych gier Diablo III w wersji na konsolę Nintendo Switch. Na targach prezentować się będzie ponad 100 polskich oraz 25 zagranicznych gier w strefie niezależnych twórców gier „Indie Games”.

Na PGA odbędzie również wręczenie dwóch ważnych nagród. Pierwsza z nich to CEEGA, czyli bardzo prestiżowa nagroda Central & Eastern European Game Awards. To wspólne przedsięwzięcie organizacji branżowych z 15 krajów naszego regionu. Inicjatywa ta ma być kolejnym krokiem zacieśniania współpracy środowisk twórców gier rejonu Europy. Jest ważnym przedsięwzięciem służącym promocji gier wideo jako dojrzałego medium, ale też próbą docenienia naszej części świata jako niezwykle ważnego miejsca dla branży gier wideo. Szacuje się, że w Europie Środkowo-Wschodniej działa ponad tysiąc studiów tworzących gry wideo, które zatrudniają ponad 25 tysięcy osób.W ramach projektu co roku przyznawane są nagrody dla najlepszych gier wideo powstałychw krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbywać się będzie na Poznań Game Arena (13 października, o godzinie 19.00 w Sali Ziemi). Druga to PGA Awards, która przyznawana jest w czterech kategoriach: najlepsza polska gra Indie, najlepsze stoisko Indie Games na PGA, najlepsza zagraniczna gra Indie na PGA oraz najlepsza gra Indie na PGA (wybór dziennikarzy –Graczpospolita.pl). Swoje nagrody przyznają także redakcje portali technologicznych: ITHardware oraz ChIP.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz