POZnań

Bimby pod policyjnym nadzorem

Bimby pod policyjnym nadzorem  Foto: KMP POZNAŃ

Kierowcy miejskich autobusów oraz motorniczy poznańskich bimb byli bacznie obserwowani przez szkiełów* z drogówki. Policjanci sprawdzali między innymi, czy przestrzegają oni  przepisów ruchu drogowego.

Wszystko odbywało się w ramach akcji MPK Control, którą wraz z poznańską drogówką prowadzili pracownicy Nadzoru Ruchu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Podczas całodziennych działań policjanci zwracali uwagę na to, czy kierujący poruszają się w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami w szczególności, czy nie przekraczają dozwolonej prędkości – wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej Policji – ponadto sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz zasadność korzystania z wyznaczonych buspasów.

Policjanci przeprowadzili 115 pomiarów prędkości pojazdów MPK, a kontrole odbyły się w rejonie ul. Dąbrowskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Wołyńska, a Małopolska. Żaden z kierujących nie popełnił w tym czasie żadnego wykroczenia.

Ponadto jednym, z głównych celów akcji było również zwrócenie uwagi policjantów, na kierujących pojazdami osobowymi w centrum miasta, którzy poruszają się po wyznaczonych buspasach – dodaje Marta Mróz – jak się okazało, mieszkańcy próbowali skrócić sobie drogę, aby ominąć zator drogowy i korzystali z buspasów.

Udało się przyłapać 23 takich kierowców. Dodatkowo zatrzymano do kontroli osobę, która jak się okazało, jechała wymaganych uprawnień do kierowania, a inna osoba miała te uprawnienia decyzją sądu cofnięte. W pierwszym przypadku skończyło się wystawieniem mandatu karnego, a w drugim został skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

*szkieły – to w gwarze poznańskiej policjanci, a bimba to tramwaj

Użyte w artykule zdjęcia: KMP POZNAŃ

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • „MPK Control” – kojarzę skrót MPK, ale można by zapytać: a cóż to jest CONTROL? Oficjalny Słownik Języka Polskiego podaje: “Control [czytaj: kontrol] – klawisz na klawiaturze komputera (w skrócie Ctrl); control”. Czyli tłumacząc na “nasz” miała to być akcja pod kryptonimem “MPK klawisz komputerowy”??? A to niby polska policja, polskie miasto Poznań, polskie MPK 😉