K U L T U R A

Poznań Game Arena!

Targi PGA 2015  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Sektor gier komputerowych to czołówka najbardziej innowacyjnych obszarów polskiego przemysłu kreatywnego, a rodzime gry to swoiste dobro narodowe. Z raportu gier wideo przygotowanego przez firmę analityczną Newzoo wynika, że nasz rodzimy rynek gier, zaraz po Rosji, zajmuje drugie miejsce w Europie Wschodniej. Wartość polskiego rynku to blisko 1,5 mld zł. W Polsce, liczącej ponad 38 mln ludzi około 13,4 mln to gracze. Ich wielkie święto rozpoczyna się w najbliższy weekend, a nazywa się Poznań Game Arena!

Targi PGA 2014Nieodzowną częścią Poznań Game Arena jest Strefa Niezależnych Twórców Gier. Ku uciesze fanów, z edycji na edycję, przybywa studiów developerskich chętnych do zaprezentowania swojej oferty.

W ubiegłym roku pawilon dedykowany Strefie INDIE „pękał w szwach”. A w tym? Będzie podobnie, o ile nie lepiej! Zobaczyć będzie można największe i najbardziej popularne produkcje, ale przede wszystkim liczne premiery i ulepszone wersje znanych i lubianych tytułów.

Pawilon 7, w którym gościć będą niezależne studia, poza częścią wystawienniczą, będzie także areną zmagań ekscytujących turniejów, miejscem spotkań i wymiany doświadczeń.

Co będzie można zobaczyć?

Na Poznań Game Arena 2016 Microsoft zaprezentuje najlepsze gry tego roku na wyłączność dla konsoli Xbox One, będzie też najnowsza odsłona legendarnej serii gier Gears of War.

W Fifie 17 gracze wcielą się w postać Aleksa Huntera, obiecującego młodego piłkarza debiutującego w Premier League. W rozgrywce wprowadzono daleko idące zmiany w sposobie myślenia i poruszania się zawodników, fizycznych starciach z rywalami i zachowaniu w ataku, tak aby gracze mogli zapanować nad każdą chwilą meczu

FIFA 17

Na PGA 2016 pojawi się także strefa PlayStation VR, które swoją premierę będzie miała 13 października. W strefie PS VR na wszystkich odwiedzających będzie czekało 7 stanowisk z różnego rodzaju grami, m.in. RIGS, Rus of Blood, VR Worlds czy Robinson.

Fani gier komputerowych, w trakcie poznańskiej imprezy, będą mogli wziąć udział w dwóch otwartych turniejach. Każdy kto przyjdzie na stoisko MODECOM i Morele.net może spróbować w swoich sił w grach: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends.

Przez trzy dni obok stanowiska Media Markt, będzie funkcjonować także specjalnie przygotowana scena, na której show poprowadzi Piotr Lipski, jeden z najbardziej znanych polskich komentatorów w grze Counter Strike. Odwiedzający stoisko Media Markt mogą liczyć na specjalne promocje, produkty za 50% ceny oraz liczne konkursy, w których będzie można wygrać cenne sprzęty gamingowe.

PGA Ceny biletów

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, MTP, materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz