POZnań

Poznań dla Syrii – zebrano ponad 33.000 złotych

Poznań dla Syrii  Foto: Caritas Polska

Poznaniacy zebrali podczas akcji Poznań dla Syrii niemal 33.500,00 złotych. Choć zakończyła się kwesta, to zbiórka bejmów nadal będzie trwać. Sposobów na pomoc ofiarom wojny jest kilka.

Mieszkańcy bardzo pozytywnie reagowali na tę akcję – mówi Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania – Bardzo chętnie wrzucali pieniądze do puszek i wyrażali solidarność z ofiarami konfliktu w Syrii.

W zbiórkę włączyło się Miasto Poznań, Caritas Archidiecezji Poznańskiej i Polski Czerwony Krzyż. Bejmy na ten cel zbierane były miedzy innymi podczas jednego z meczy Kolejorza. Kwesta w różnych miejscach prowadzona była  była przez ostatnie trzy tygodnie kwietnia.

Poznaniacy przeznaczyli na tę akcję niemal 33.500,00 złotych. Zebrane w ramach akcji Poznań dla Syrii bejmy zostaną przekazywane na program symbolicznej adopcji syryjskich rodzin, dzięki któremu będą w stanie się wyżywić i przetrwać pobyt w rejonie objętym konfliktem zbrojnym.

Po raz kolejny przekonuję się, że siła jest nawet w pojedynczym działaniu – mówi ks. Waldemar Hanas, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Choć zakończyła się kwesta, to nadal można wspierać program Rodzina rodzinie. Dzięki niej w sposób symboliczny można zaadoptować syryjską rodzinę. Wystarczy zadeklarować pomoc finansową dla konkretnej rodziny na okres 6 miesięcy, za pośrednictwem strony internetowej http://caritaspoznan.pl/akcje/pomoc-dla-syrii lub w najbliższej siedzibie Caritas.

Użyte w artykule zdjęcia: Caritas Polska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz