POZnań

Poznań chce nagradzać deweloperów

Stary Rynek z lotu ptaka  Foto: lepszyPOZNAN.pl / ag

Dziś miasto zabudowywane jest wątpliwej jakości budynkami, a deweloperzy ignorują najbliższe otoczenie. Urbanistyka w Poznaniu wydaje się martwym pojęciem, a życie w publicznej coraz mniejszej przestrzeni staje się trudne. Magistrat w ramach nowej nagrody chce jednak docenić tych przedsiębiorców branży budowlanej, którzy stawiają na rzetelność i promują Poznań jako miasto stawiające na najlepszą jakość budownictwa mieszkaniowego.

Miasto ma swoje walory, ale jeszcze wiele musimy poprawić, by przeciwstawiać się prognozom demograficznym, przewidującym postępujący spadek liczby mieszkańców. Zróżnicowana oferta wysokiej jakości budownictwa mieszkaniowego to istotny czynnik wpływający na wybór miejsca zamieszkania. Miasto chce doceniać i wspierać dobre projekty – mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.

Nagroda przyznawana będzie co dwa lata, po raz pierwszy podczas tegorocznych targów Budma. Kandydaturę do nagrody, wraz z uzasadnieniem, mogą zgłaszać: przedsiębiorcy i ich organizacje, instytucje, fundacje i stowarzyszenia, organizacje społeczne, każdy mieszkaniec miasta oraz Kapituła Nagrody.

W jej skład – na zaproszenie prezydenta – wejdą przedstawiciele wskazani przez Radę Miasta, przedsiębiorców, stowarzyszeń architektów i urbanistów, wyższych uczelni oraz organizacji i miejskich ruchów społecznych.

Budowa w granicach miasta dużej liczby budynków mieszkalnych o ciekawej architekturze i dobrych rozwiązaniach funkcjonalnych, a także zespołów takich budynków w interesujących i przyjaznych dla mieszkańców układach urbanistycznych, jest jednym z istotnych elementów, sprzyjających zahamowaniu tendencji odpływu mieszkańców z centrum – dodaje Andrzej Nowak, Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz