POZnań

OdKUPianie Poznania

Posprzataj po psie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Zdarzyło się to zapewne każdemu poznaniakowi, zawsze można powiedzieć, że to na szczęście! Problem psich kup i sprzątania po swoich pupilach to ciągle nierozwiązany problem poznańskich ulic. Pomysł na rozwiązanie problemu psich sprzątania po swoich psach mają młodzi poznaniacy w ramach projektu „Zwolnieni z teorii”.

Rekuperator w PoznaniuŚrodki do utrzymania czystości po psach będą dystrybuowane w specjalnych automatach. Będą one ulokowane w najczęściej odwiedzanych przez posiadaczy psów miejscach. Urządzenia będą zawierały przybory higieniczne do posprzątania psich odchodów oraz przekąskę dla pupila.

Taki zestaw będzie można uzyskać po przyłożeniu do automatu karty magnetycznej aktywowanej online, co ułatwi identyfikację psów w mieście i zapewni kontrolowaną dystrybucję – informuje Marta Maciejak.

Projekt skierowany do właścicieli psów, ma za zadanie utrzymanie czystości w Poznaniu. Beneficjentami będą nie tylko posiadacze psów, ale także wszyscy użytkownicy miejsc publicznych.

Wierzymy, że inicjatywa wywrze również korzystny wpływ na wizerunek miasta. Dodatkowym atutem będzie powstanie nowych, kreatywnych punktów reklamowych, które będą źródłem finansowania przedsięwzięcia – podkreślają pomysłodawcy projektu.

Podobne inicjatywy podejmowano już wcześniej. W 2013 roku na Osiedlu Chrobrego stanął pierwszy„Rekuperator”. Urządzenie przypominające „jednorękiego bandytę” jest efektem akcji społecznej Volkswagena. Ma zachęcać właścicieli psów do sprzątania po swoich pupilach oraz do utrzymania czystości i dbania o środowisko na co dzień.

Właściciel czworonoga po wrzuceniu do maszyny nieczystości słyszy brawa, fanfary i gratulacje. Następnie może wygrać piłeczkę dla swojego psa – wystarczy, że zobaczy na ekranie urządzenia sekwencję trzech takich samych obrazków. Z maszyny można również pobrać biodegradowalne woreczki do sprzątania po psie.

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz